• Головна
  • Сьогодні у Полтаві стартує фестиваль "В гостях у Гоголя"
10:40, 27 березня 2018 р.

Сьогодні у Полтаві стартує фестиваль "В гостях у Гоголя"

Щороку  тут збираються кращі театри з постановками за творами нашого славетного земляка.  Зазвичай, фестиваль стартував    першого квітня, у день народження Миколи Васильовича Гоголя. Цьоріч традицію вперше буде порушено через те, що з другого квітня починається Страсний тиждень. Тому з етичних міркувань вирішено було перенести відкриття на 27 березня – Всесвітній день театру. І першого квітня завершити його. 

Сьогодні у Полтаві стартує фестиваль "В гостях у Гоголя", фото-1

Останні роки до театральної афіші не  долучали вистави нашого рідного театру, тому що вважали за потрібне скористатися можливістю показати доробки інших. Цьогоріч цю традицію теж  буде порушено , відтак учасники і гості побачать спектакль «Страшна помста»   (Відкритий показ відбувся 26 березня) .

Всі вистави починатимуться о 18 годині, кожному колективу гоголівці приготували вітання.

Фестиваль відкриють великим гала-концертом

 Серед гостей також - Київський національний театр оперети. Їх минулого року приймали настільки тепло, що вони пообіцяли повернутися. Відтак, готують спеціальний концерт, у якому  візьмуть участь  оркестр, вокалісти, артисти балету. 

У цьогорічній фестивальній афіші - дві постановки "Вій"

Перша – у виконанні Чернігівського театру. Цю виставу  дуже високо оцінила і театральна спільнота, і критики, і глядачі. Режисер – Андрій Бекіров отримав за цю роботу премію імені Леся Курбаса. «Це сучасне трактування Гоголя, яке здійснила Наталія Ворожбит. Розповідь про нас, сьогоднішніх, але у поєднанні з темою Вія. У спектаклі неперевершений акторський склад, який одразу бере в полон» - розповіла керівник літературно-драматичної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя Ольга Коваленко. 

Другий « Вій» - презентує  Житомирський  Академічний  театр. «Це дуже потужний і згуртований колектив, напередодні разом з ними довелося виконувати багато організаційної роботи, аби виставу полтавці побачили у всій красі, а не, як то кажуть, у «виїзному варіанті» - каже Ольга Коваленко.

 Миколаївський Академічний художній театр  представить  «Ревізор». Всім відому виставу вони представлять під назвою «Инкогнито из». Це цікавий і не звичний «Ревізор» - музичний. І саме він буде фіналом фестивалю.  Миколаївці неодноразово виступали у Полтаві, і їх завжди тепло приймала публіка. 

Довідка: історія театрального мистецтва сягає сивої давнини.   За переказами, прем'єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня.  Ініціатива  святкування Всесвітнього дня театру належала Міжнародному інституту театру  у 1961 році.   Ідея належала  Жану Кокто, театральному  діячеві  і актору з Франції. Всесвітній день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Але це не заважає вважати його професійним святом робітників всіх театрів.  Зазвичай, його відзначають досить широко -   проходять   фестивалі, концерти, готуються прем'єрні покази.  

Сьогодні у Полтаві стартує фестиваль "В гостях у Гоголя", фото-2

Полтава має давні театральні традиції. Перша згадка про театр у  Полтаві датується 1810 роком. А вже перший професійний театр  — Полтавський вільний театр було відкрито  1818 року. Його першим директором став основоположник нової української літератури І. П. Котляревський. Серед 15 акторів його трупи був і відомий російський актор-кріпак Михайло Щепкін. У XIX — на початку ХХ ст.ст. у місті діяло ще декілька театральних колективів. У 2-й пол. 2000-х рр. трупу театру складали досвідчені майстри сцени і творча молодь. Десять митців колективу носять звання заслужених і народних артистів. Колектив нашого  театру залишається одним із провідних на теренах театрального життя України. Він   проводить гастрольні поїздки у всі регіони держави, бере участь у міжнародних та Всеукраїнських фестивалях.

Алла Широкова

#Гоголь #фестиваль #Полтава #вистави
Оголошення
live comments feed...