• Головна
  • Містика та феєрія, помста і спокута – гоголівці підготували нову масштабну постановку, яку презентують в рамках фестивалю "В гостях у Гоголя"
07:40, 27 березня 2018 р.

Містика та феєрія, помста і спокута – гоголівці підготували нову масштабну постановку, яку презентують в рамках фестивалю "В гостях у Гоголя"

До  професійного свята Полтавський академічний обласний музично-драматичний театр імені Гоголя традиційно готує  подарунок – нову виставу. Цього разу це «Страшна помста» за одноіменною повістю Миколи Гоголя. 26 березня відбулася відкрита здача спектаклю

Містика та феєрія, помста і спокута – гоголівці  підготували нову масштабну постановку, яку презентують в рамках фестивалю "В гостях у Гог..., фото-1

Режисер дійства - Сергій Павлюк (м. Херсон), який вже добре відомий нашим глядачам за виставами «Остання любов гетьмана», «Опера жебраків», «Президент вибирає»,  «Майстер і Маргарита». 

Над виставою колектив працював  майже два місяці. Втілювати задум Сергієві Павлюку допомогли  художник-постановник та художник по костюмах Сергій та Наталія Ридванецькі, хормейстер – заслужена артистка України Ружена Рубльова. 

У головних ролях задіяні кращі актори  Тимофій Зінченко (Данило), Анна Денисенко (Катерина), Богдан Чернявський (Гоголь), Сергій Озерянко (Бандурист), Сергій Козир (Батько Катерини), Геннадій Продайко (Чаклун), Антон Височанський (Червоний козак), заслужений артист України  Олександр Любченко (Осавул Горобець), Артем Батрак (син Осавула), Юліана Терещук (наречена Осавула), Олександр Збаразький (Степан), Сергій Жмурко ( Стецько). 

Передусім, «Страшна помста» - це фантастично - містичне дійство, протягом якого Сергій Павлюк розкриває тему вічного гріха, який доводиться спокутувати прийдешнім поколінням. Разом з героями глядач проходить цикл людського життя: народження, одруження, становлення особистості. У виставі все продумано до найменших дрібниць. Дійство, що розгортається на сцені, видовищне та масштабне. 

СТРАШНУ ПОМСТУ Я ВЖЕ СТАВИВ ВІСІМ РОКІВ ТОМУ. АЛЕ ПОЛТАВСЬКА ВИСТАВА – ЗОВСІМ ІНША

Містика та феєрія, помста і спокута – гоголівці  підготували нову масштабну постановку, яку презентують в рамках фестивалю "В гостях у Гог..., фото-2

 «Я надзвичайно люблю роботу саме над містичними творами, напевно, тому так полюбилася глядачам « Майстер і Маргарита»– розповідає режисер Серій Павлюк – над нинішньою виставою працювалося легко. Я вже добре вивчив колектив, знаю, як працюють актори, хто з них на що здатен, і яку роль зможе втілити на сцені якнайкраще. Одна з головних рис гарного режисера полягає у таланті працювати з людьми. Тому що актор у театрі – головний. Він доносить ідею, він втілює всі задуми. І тому навчити актора і допомогти йому – головне моє завдання . Сподіваюся, що у мене все вийшло. Адже я співпрацював з чудовими Тимофієм Зінченком та Анною Денисенко, навколо  яких крутилася  основна сюжетна лінія. 

«Страшну помсту» я вже ставив вісім років тому. Втім, це буде абсолютно інша вистава, бо тут інші актори,   інші акценти. Але незмінним є те, що я порушую проблему загальнолюдських цінностей, і намагаюся достукатися до сердець. Мені було цікаво досліджувати, чому людина грішить, що відчуває при цьому, і яку матиме спокуту.». 

ПІД ЧАС РОБОТИ НАД ВИСТАВОЮ  НЕ БРАКУВАЛО НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ ТА НЕПРИЄМНИХ ІНЦИДЕНТІВ

Коли режисери беруться за містичні теми, зазвичай, не бракує містики і в житті.  Так було, коли гоголівці торік ставили «Майстра і Маргариту». Тоді на Сергія Павлюка писали численні анонімки до різних інстанцій. 

«Цього разу без них теж не обійшлося. Але найприкріше, що  багато акторів травмувалися, дехто навіть не зміг продовжувати роботу. Але потім все увійшло в нормальне русло, і сподіваюся, глядачеві  все сподобається» - підсумував Сергій Павлюк. 

Це  вісімдесят другий спектакль Сергія  за дванадцять років практики. Він також  відкрив таємницю: вже існує домовленість про продовження його співпраці з нашим театром. Однак, не зізнався, що саме він поставить наступного разу.

Алла Широкова

#Гоголя #фестиваль #вистава #спокута
Оголошення
live comments feed...