• Головна
  • Судовий розгляд справи «Кривавої арки» навмисне затягують
12:50, 26 березня 2018 р.

Судовий розгляд справи «Кривавої арки» навмисне затягують

Слухання справи по суті в Октябрському районному суді м. Полтави у справі кривавої різанини, що виникла внаслідок сутичок в ніч з 5 на 6 квітня біля арки «Газетного ряду», по вул. Соборності, 27, знову відклали.

Цього разу причиною стало клопотання захисників обвинуваченого А. Прядка - Г. Фелоненка та М. Дашка, у якому йшлося про те, що вони зараз задіяні в інших судових процесах і присутніми в Октябрському суді бути не можуть.

Третій адвокат, М. Самойленко, обґрунтував неможливість розгляду справи без колег із «трійці захисників» так:

«Оскільки в даному судовому процесі я захищаю інтереси лише одного з обвинувачених, Є. Усенка, вважаю, щоб не порушити право іншого обвинуваченого, А. Прядка, на захист, судовий розгляд ми маємо відкласти».

Сам А. Прядко теж попросив суд перенести розгляд справи на «следующую дату, так как нет моих адвокатов».

Звернення російською до судді А. Савченка викликало обурення присутніх в залі представників громадськості Полтави: «Вчи українську! Або ж «чемодан, вокзал, Росія». Люди, зацікавлені у винесенні справедливого вироку «скорпіонам», вважають, що судову справу навмисне затягують, мовляв «їм і так добре під домашнім арештом, їх все зараз влаштовує. Вони бояться, що рішення суду буде не на їхню користь, тому й придумують всілякі причини, щоб якомога довше тривало слухання справи. Суддя ж, мабуть, сподівається, що люди втомляться ходити на ці суди. Не втомимося! Гарантуємо!».

Прокурор Р. Пічугін та представник постраждалих Д. Юденка та О. Коби, адвокат М. Сватенко заперечень проти клопотання не мали.

Нагадаємо. Згідно з обвинувальним актом, Євгенія Усенка та Анатолія Прядка підозрюють за ч.2 ст. 121 ККУ «Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого». Вони можуть опинитися за ґратами (на строк від 7 до 10 років).

Потерпілими у сутичці біля арки Д. Юденком та О. Кобою були подані цивільні позови про відшкодування моральних збитків, завданих внаслідок вчинення злочину Прядком та Усенком. Олександр Коба оцінює шкоду, нанесену йому у 1 млн. грн, Дмитро Юденко — у 250 тис. грн. Обидва стверджують, що через отримані від обвинувачених фізичні травми вони не можуть повернутися до звичного життя.

У ході засідання суд допитав потерпілих, а також одного із обвинувачених, А. Прядка. Є. Усенко відмовився від дачі свідчень, скориставшись своїм правом, наданим ст. 63 Конституції України.

Суд триває вже близько року. За цей час заслухали свідків обох сторін, а також вивчили докази та результати слідчих експериментів.

Наступне судове слухання, метою якого буде вирішення питання щодо продовження обвинуваченим терміну домашнього арешту, відбудеться 3 травня о 15 год. Слухання справи по суті – 21 травня о 15.30.

Як ми повідомляли раніше, в Полтаві суд у справі щодо різанини біля "Газетного ряду" почався з сутички.

Ольга Мороховська

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#криваваарка #суд #затягування #активісти
Оголошення
live comments feed...