• Головна
  • На Полтавщині створять містобудівний кадастр
13:00, 24 березня 2018 р.

На Полтавщині створять містобудівний кадастр

У Полтавській ОДА обговорили зміни у містобудівному законодавстві та презентували Програму розбудови містобудівного кадастру. 

23 березня в Полтавській ОДА пройшов семінар, присвячений змінам у сфері містобудування. Проводили захід перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та начальник Управління містобудування та архітектури Ірина Особік. 

— Захід організований із метою надати очільникам РДА, головам ОТГ, відповідним посадовим особам інформацію, яка необхідна для подальшого використання у роботі. Сьогодні поговоримо про спрощення процедур оформлення дозвільних документів на будівництво, об’єкти класу наслідків СС1, підвищення відповідальності суб’єктів господарювання і посадових осіб, — розповіла Ірина Особік. 

На Полтавщині створять містобудівний кадастр, фото-1

Тепер шлях від проектування об’єкту до отримання дозвільних документів спрощений. Також вчора Верховна Рада ухвалила законопроект №7085 про амністію для об’єктів будівництва класу наслідків СС1. Це ті споруди, будівництво яких завершене, але вони не введені в експлуатацію і не оформлені належним чином. Будівлі класу наслідків СС1 – це переважно індивідуальні житлові будинки й невеликі споруди, які за розрахунками відповідають саме цьому класу.

Директор Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Олена Морозова поінформувала учасників наради про зміни нормативно-правової бази у сфері державного архітектурно-будівельного контролю. 

Розглянули і питання інтерактивної карти нашого регіону. Заступник головного архітектора Полтави Наталія Сирота презентувала Програму розбудови містобудівного кадастру Полтавщини.

На Полтавщині створять містобудівний кадастр, фото-2

За словами Андрія Пісоцького, будівельна галузь — одна із ключових нашої економіки:

— Ми працюємо для відновлення інфраструктури, будуємо сучасні заклади охорони здоров’я, створюємо умови для нового освітнього простору. Полтавщина має достатньо високий рівень у розвитку нашої країни, зокрема у будівельній галузі. Наразі необхідно розробити інтерактивний портал області. 

На Полтавщині створять містобудівний кадастр, фото-3

Перший заступник голови Полтавської ОДА наголошує, що інтерактивна карта необхідна області. Це певна база, де знаходяться всі дані про кожен регіон. Вона допоможе при будівництві нових об’єктів. За потреби, інвестору можна продемонструвати наявні території для спорудження. Вводять параметри, які потрібні для певного об’єкта, і на карті з’являються відповідні місця. Такий досвід широко використовують у європейських країнах. 

— Для розроблення інтерактивної карти кожній громаді потрібно зробити сучасний генеральний план. Оскільки зараз невеликий відсоток населених пунктів, що мають хоч якісь генеральні плани. Результатом стане стрімкий розвиток всіх сфер та економічний підйом області. Можна впроваджувати у регіони альтернативну енергетику, додатково розвивати сільськогосподарську галузь та багато іншого, — наголосив Андрій Пісоцький. 

Прес-служба Полтавської ОДА

#Карта #ОДА #ПісоцькийАндрій
Оголошення
live comments feed...