• Головна
  • Полтава вкривається проваллями – вулиці міста руйнують застарілі колектори
09:00, 24 березня 2018 р.

Полтава вкривається проваллями – вулиці міста руйнують застарілі колектори

У вівторок на розі вулиць 23 вересня та Київське шосе працівники водоканалу розпочали ремонтні роботи на ділянці каналізаційного колектору.  Його проклали ще в 70-х роках минулого сторіччя із залізобетонних труб. Комунальники ведуть роботи на глибині до 5 метрів, це ускладняється значною кількістю перетинань з іншими комунікаціями.

Полтава вкривається проваллями – вулиці міста руйнують застарілі колектори, фото-1

Міська каналізація бере свій початок в 1929 році. Більшість колекторів з залізобетону побудовано у 60-80 роках минулого сторіччя. Як показав аналіз причин виникнення аварій на колекторах, основною причиною є сульфатно-газова корозія, яка руйнує складову бетону. Як наслідок – просідання ґрунту і утворення так званих «провалів».

Полтава вкривається проваллями – вулиці міста руйнують застарілі колектори, фото-2

Ситуація з колекторами – серйозна, це одна з найболючіших проблем підприємств водопровідно-каналізаційної галузі в Україні.

На сучасні поліхлорвінілові конструкції планують замінити більше 50 метрів старого колектору. Термін експлуатації  нових конструкцій — понад 50 років. До робіт залучили провідних фахівців підприємства і спеціалізовану техніку. 

— Якщо п’ятнадцять років тому таких випадків виникало 10-15 на рік, то з часом тенденція збільшується і потребує невідкладних заходів. Тільки за минулий тиждень сталося 11 провалів на колекторах,  — зауважив начальник служби каналізації Іван Мистюк. 

Фахівець пояснив, що масове танення снігу  показує гостроту проблеми останніх десятиліть з каналізаційними колекторами в місті:

— Частковий ремонт місць аварій власними силами підприємства не дає сталого позитивного результату. Майже одночасно з ладу виходить мережа не в одному місці, а по всій довжині. Підхід до ремонтно-відновлювальних робіт має бути комплексним. За рішенням цієї проблеми стоять кошти, яких підприємству бракує. 

Спеціаліст говорить, що ситуація в місті на сьогодні контрольована  завдяки цілодобовій роботі 5-6 аварійно-відновлювальних бригад служби каналізації:

— Можливо не завжди швидко охоплюються  всі проблемні ділянки, тому що паралельно до диспетчерської служби надходить до 50 заявок з приводу засміченої каналізації, які теж потребують негайного вирішення. 

«Водоканалівці» щоденно запобігають проблемам з водовідведенням в місті. Окрім техніки, що сама потребує оновлення, в них на озброєнні лише робочі руки, професіоналізм і звичайне почуття обов’язку

Крім того, «Полтававодоканал» нагадує, що в зв’язку з погодними умовами можливе потрапляння талої води в систему каналізації міста і її переповнення. Підприємство цілодобово працює в посиленому режимі. У разі виявлення проблем в роботі каналізації просимо телефонувати до диспетчерської служби: 56-96-00, (050) 49-55-700, (098) 16-55-700.

Прес-служба «Полтававодоканалу»

#Ями #провалля #дорога #колектор
Оголошення
live comments feed...