• Головна
  • На Полтавщині на глаукому хворіє майже 9 тисяч осіб
21:00, 9 березня 2018 р.

На Полтавщині на глаукому хворіє майже 9 тисяч осіб

12 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою, а з 11 по 17 березня у нашій країні стартує тиждень боротьби з цією небезпечною хворобою.

На сьогодні глаукома – одне з найнебезпечніших і найрозповсюдженіших очних захворювань у світі. За різними даними, на неї хворіє від 60 до 100 мільйонів людей, 200 тисяч - в Україні. Аби ще раз привернути увагу до цієї актуальної проблематики, обласний департамент охорони здоровя Полтавської ОДА провів брифінг за участю провідних офтальмологів Полтавщини. Спеціалісти наголошують: глаукома – не вирок. Якщо виявлена на ранній стадії.

Після сорока років огляд у офтальмолога потрібно проходити раз на рік

«Нині на Полтавщині на глаукому хворіє майже 9 тисяч осіб - говоритьголовний офтальмолог Департаменту охорони здоров'я, завідувач офтальмологічним відділенням ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Олена Залудяк – і динаміка погіршується з рокув рік» . А тому надзвичайно важливо, аби кожен українець раз на рік проходив обстеження звимірюванням внутрішньо очноготиску. У групі ризику, перш за все ті, хто страждає на гіпертонію та цукровий діабет. Обстежитися ви можете, потрапивши на прийом до сімейного лікаря. При необхідності вамзапропонують додаткові методи обстеження.

Ознак захворювання багато. Перш за все вас має насторожити «туман» перед очима, особливо у першій половині дня (часто його супроводжує головний біль), «літаючі мушки» перед очима, райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього, у людини стрімко знижується зір, вона часто змінює окуляри.

Крім того, необхідно берегти очі, навіть якщо вас нічого не турбує. Носіть сонцезахисні окуляри і не тільки влітку, а й взимку, адже ультрафіолетове освітлення руйнує сітківку, що може призвести до її дистрофії.

Патології зору мають понад 20 тисяч юних полтавців

«Недуга не оминає і найменших дітей»-розповідаєзавідувач очним відділенням Полтавської дитячої міської клінічної лікарні Валентина Малікова - 9897 дітей потребують лікування і стоять на диспансерному обліку. «Виявляють такі патології від самого народження. Нині на світ зявляється багато мало вагових, недоношених дітей. Скажімо, нещодавно вдалося врятувати малюка вагою всього 900 грамів». Глаукома у дітей, зазвичай, вроджена. На щастя, трапляється вона рідко. У нас зафіксовано всього 16 таких випадків.

Глаукома – не вирок, якщо вчасно виявлена і пролікована

Найбільша небезпека полягає у тому, що глаукома доволі швидко прогресує, в результаті чого поступово гине зоровий нерв і може настати повна сліпота. Втім, лікарі наполягають – у разі своєчасного виявленнята подальшого дотримання чітких рекомендацій людина може жити повноцінним життям.

Нині полтавські сімейні лікарі проходять курси підвищення кваліфікації в УМСА, під час яких їх навчають обстежувати око. Крім того, у обласній лікарні нині успішно оперують та лікують глаукому за допомогою сучасного обладнання та використовуючи мякікришталики. Для пільгових верств населення такі кришталики закупляють щороку за рахунок бюджетних коштів. Тим часом, медицина не стоїть на місці, і оперативне втручання нині вже не таке, як було кілька років тому. Алгоритм проведення операцій вдосконалюється, обладнання – теж. Тому медики не втомлюються повторювати – не згайте дорогоцінний час!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#очі #зір #лікування #глаукома #Полтава #медицина
Оголошення
live comments feed...