Відео
19:07, 28 лютого 2018 р.
Лабораторія підтвердила: биті лампи біля станції «Супрунівка» містять ртуть
Відео
Від початку лютого окраїна міста (місце, поблизу з/д станції «Супрунівка», в районі домобудівельного комбінату та заводу «Кулиничі») балансує на межі екологічної катастрофи. Тут виявили 10 вагонів розбитих ртутних ламп. За даними лабораторних досліджень, які надав сьогодні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів В. Нікіпєлов, вміст ртуті складає 0,0027 мг/кг. Сам юрист стверджує, що «це не дозволяє віднести ці відходи до небезпечних», утім, екоактивісти продовжують бити в набат.
«Ці купи вже лежать декілька років, тому випари ртуті потрапили вже в повітря, ґрунт, воду. Скоріше за все, склобій залишився від діяльності фірми “Діола”, котра до 2013 року мала ліцензію на збір та утилізацію ртутних відходів заводу “ГРЛ»,– каже екозахисник Сергій Антоненко.
Він провів своє власне розслідування, і виявив, що підприємства "Діола" вже не існує з 2013 року! Начальник інспекції з благоустрою міста Володимир Рак під час виїзду спеціально створеної комісії на місце події на початку лютого припустив:
«Може, це якісь навчальні заклади чи ще якісь... І вони скинули туди».
В управлінні з питань надзвичайних ситуацій перш ніж утилізувати відходи, вирішили розібратися, хто є власником не тільки «вантажу», а й земельної ділянки, взяти проби ґрунту, і тільки після всього цього почати процес утилізації надзвичайно небезпечних відходів.
«Балансоутримувач (а це Південна залізниця ПАТ "Укрзалізниця") відповідає за техногенну безпеку своєї земельної ділянки. Зараз взяли аналіз, результати якого й вирішать долю звалища», - обіцяв начальник управління В. Леонов, під час роботи комісії на місці події.
Залізничники намагалися уникнути відповідальності за це несанкціоноване звалище, мовляв:
«Які там небезпечні відходи? Де ви там бачили лампи? Там – скло від утилізованих ламп. Знайдеться власник: хай що хоче з ним, те й робить. То ж не наш вантаж!» – прокоментував головний інженер Полтавської дирекції Південної залізниці Василь Біліченко.
Сьогодні, врешті, В. Нікіпєлов оприлюднив результати аналізів, а також наголосив:
«Комісія ТЕБ та НС дала доручення Полтавській дирекції Південної залізниці ліквідувати рештки ламп до 12 березня».
Хоча, цю інформацію тримали за сімома замками, допоки в Інтернет-мережі не з’явилося відео, де голова ГФ «Полтавська Січ» Дмитро Лаптєв викликав на звалище слідчо-оперативну групу, було складено протокол та подано звернення №3768 до відділення поліції №1. Факт присутності небезпечних відходів у цьому місці зафіксували.
Дмитро Лаптєв каже: «Якщо реакції не буде і в подальшому, ми знайдемо автівки, або все це принесемо в мішках до дверей керівника Південної залізниці. Тут воно не повинно знаходитися».
Ртуть випаровується при температурі +18 градусів. Весна вже за тиждень. А разом з нею - потепління. Тому не тільки треба прискорити процес розслідування справи, а й вжити термінових заходів, щоб убезпечити мешканців чималого житлового масиву - селища Яр, селища Нафтовики (с. Супрунівка), мікрорайону Половки Полтави від смертельної небезпеки.
«Все має бути накрито брезентом - щоб вода туди не потрапляла і щоб ртуть не випаровувалося», - каже Сергій Антоненко.
До речі, щодо ситуації з утилізацією ртутних відходів у Полтаві, та нульової реакції чиновників міста на цю справу, він подав позов до суду. На судовому слуханні йтиметься й про биті лампи. Отож, до уваги усіх небайдужих до справи: Октябрський суд, 14 березня, 9 година ранку.
О. Мороховська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
15:43, Сьогодні
live comments feed...