• Головна
  • Полтавці по кілька годин стоять в черзі, аби побачити Плащаницю Богородиці (ФОТО)
17:40, 25 вересня 2012 р.

Полтавці по кілька годин стоять в черзі, аби побачити Плащаницю Богородиці (ФОТО)

До Свято-Макаріївського кафедрального собору привезли Плащаницю Богородиці. Аби до неї приклонитися, полтавці готові стояти в чергах скільки завгодно.

Сьогодні, 25 вересня, другий день, коли можна побачити Плащаницю в Полтаві. 

Їдучи по вулиці Фрунзе, не можливо не побачити величезної черги, що тягнеться від Свято-Макарівської церкви і майже до зупинки «Красіна».

— Я прийшла побачити Плащаницю, — розповідає Анастасія Михайлівна, яка стоїть майже в кінці черги. — Вона ж зцілює всі болячки. Ми стоїмо з півгодини. Я бачила, що переді мною дуже велика черга, але намагатимусь вистояти її.

Люди, які стоять поближче до входу в собор, стоять більше двох годин.

— Я стоятиму, бо хочу щоб мені здоров’я побажали і благополуччя в сім’ї,  — пояснює Людмила Яківна. – Для мене це важливо.

Біля черг помітно кілька бабусь, які сидять на пеньках чи стільцях. Вони  запевняють, що стільці принесли з дому, бо знали, що доведеться довго стояти. Полтавців з маленькими дітьми пропускають без черги.

— Ми спочатку стояли в черзі, — говорить жінка, яка прийшла з двома дітьми. — А потім побачили, що хто з дітьми, в чергу не стають, а прямують прямісінько до церкви. Тому і ми вирішили вийти з черги. Нас впустили в собор  з іншого входу.

Чому люди готові стояти у великих чергах аби побачити Плащаницю Богородиці журналіст запитала у священика.

— Плащаницю привезли до нас з Єрусалиму, — розповідає протоієрей Василій. — Божа Матір, як драбина, яка з’єднала небо і землю, щоб Христос зійшов на землю. Вона стала першою заступницею християнського роду. Тому всі люди ідуть до неї попрохати допомоги. Щоб за молитвами Божої Матері Господь давав все необхідне для життя. У Полтаві вона знаходитиметься з 24 по 26 вересня. Завтра об 11-й її відвезуть до Харкова. Доки люди йтимуть, собор не закриватимемо. Учора відвідувачі йшли до часу ночі.

Полтавці по кілька годин стоять в черзі, аби побачити Плащаницю Богородиці (ФОТО), фото-1

 2

 11

 10

 8

 5

 7

 6

 4

 9

 3

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...