• Головна
  • На Полтавській міській сесії перерозподілили бюджет, підтримали ОСББ та відмовили «Коффішці»
18:07, 16 лютого 2018 р.

На Полтавській міській сесії перерозподілили бюджет, підтримали ОСББ та відмовили «Коффішці»

На Полтавській міській сесії перерозподілили бюджет, підтримали ОСББ та відмовили «Коффішці»

16 лютого депутати Полтавської міської ради сьомого скликання зібрались на засідання чотирнадцятої сесії. У порядку денному – 67 питань (з додатковими), серед яких зміни до бюджету та програм, земельні питання тощо.

РОТАЦІЯ У ФРАКЦІЇ «САМОПОМОЧІ»

Чотирнадцяту сесію міської ради почали з новини про ротацію: місце екс-голови фракції ПП «Об’єднання «Самопоміч» Ігора Окіпнюка посів Сергій Бутко, отримавши депутатський мандат. Згідно з рішенням загальних зборів у новому сесійному році очолюватиме фракцію Дмитро Сенчакович. Його заступником призначено Сергія Бутка. Секретарем – Юрія Бойка. Відповідне рішення зачитав представник ТВК:

«Полтавська міська виборча комісія постановляє: «Визнати депутатом Полтавської міської ради та надати мандат по виборчому округу наступному за черговістю кандидату в депутати наступному за черговістю кандидату в депутати С.С. Бутку. Відповідно до вимог ст..89 ЗУ «Про місцеві вибори» зареєструвати С.С. Бутка депутатом міськради».

ДРУГОЇ «КОФФІШКИ» НА СОБОРНОСТІ, 31 НЕ БУДЕ

Ще одну «Коффішку» на Соборності, 31 поряд з кінотеатром Котляревського, будувати не будуть. Інформація про це протягом кількох останніх днів викликало глибоку дискусію та обурення серед полтавців. З 13 питання «Про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності» виключили дод.1, п.11. Хоча, О. Мамай намагався довести, що чергова «Коффішка» — «то не новий дозвіл, а продовження старого», депутати визнали, що МАФ суперечить порядку розміщення комплексних споруд у м. Полтава. ФОП «Колітієвський» не отримав дозволу на розміщення тимчасової споруди між кінотеатром та підземним переходом. Цей пункт виключили, решту МАФів погодили.

Супутньо хтось із депутатів попросив знести й існуючу «Коффішку» на Соборності, в зоні А, на що О. Мамай відповів: «Коффішку» будемо зносити, коли дозвіл закінчиться. А поки знесемо тільки те, що стоїть незаконно».

КОНСЕРВАЦІЯ КАДЕТСЬКОГО: ДВА БОКИ МЕДАЛІ

Від самого початку сесії до депутатів звернулася представниця ГО «Будуємо майбутнє» В. Роман. Порушила питання про руйнування об’єктів історичної спадщини у центрі міста й просила встановити контроль міськради над цими будівлями. О. Мамай відповів, що вона звернулася не за адресою, мовляв, подібні заяви треба читати з трибуни Верховної Ради.

Утім, про збереження цілісності ансамблю «Круглої Площі» на сесії таки говорили: приводом для продовження розмови стала потреба (й обіцянка міського голови, дана на минулій сесії!) законсервувати Кадетський корпус.

Питання № 15 «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою юридичним та фізичним особам» викликало сумніви у депутата Юліана Матвійчука:

«Ми зараз приймаємо саме земельну документацію. Є дві сторони медалі: з одного боку ми запускаємо процес консервації, з іншого боку ми ставимо під величезний ризик існування цієї будівлі. Ми зараз прийняли земельну документацію як «район громадсько-ділової забудови загального користування». Ця земля, що знаходиться під Кадетським корпусом, вказана генеральним планом міста. Це передбачає, що на цій землі може бути наданий дозвіл на побудову багатоквартирного будинку . Чому не подати проект забудови як «землі історико-культурної спадщини», тоді будуть певні обмеження на будівництво на ній багатоповерхових будинків? Через те, що якщо, будь-який підприємець, який зголоситься викупити цю будівлю, він має під нею землю громадського користування, яка дає право знести Кадетський і побудувати там будинок».

На що О. Мамай запевнив, що за його каденції нічого подібного тут не станеться. Цю думку потвердив і Ю. Трегубов:

«Статус пам’ятки архітектури будівлі Кадетського корпусу ніхто не міняє, вона як була, так і залишається. Статус землі, про який ми говоримо відповідно до генерального плану, це землі житлової та громадської забудови, так як і всієї землі, яка знаходиться в центрі міста. Я не бачу перепон».

Голова міськради вважає, що змінювати зараз проектну документацію це затягувати вирішення питання з консервацією у часі.

«Якщо ми його зараз відправимо на доопрацювання й ухвалимо як землі історико-культурної спадщини, то ми ніколи в житті тут не розпочнемо тут ремонтні роботи. Спочатку виділяється ділянка, проект буде робитися місяць-два, потім – тендер, дай Бог, щоб ми на початок осені розпочали ремонт даху».

У результаті голосування: 30 - «за», 0- «проти», 4 – «утрималися».

ПРИЙНЯТО ПРОГРАМУ ПІДТРИМКИ ОСББ (СПІВФІНАНСУВАННЯ 80%/20%)

за поданням депутата Д. Сенчаковича на сесії міськради прийняли «Програму сприяння створення ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2018 - 2019 роки», яку ще з осені 2017 року підготувала координаційна рада ОСББ/ЖБК м. Полтави! По цій програмі передбачено співфінансування 80% бюджетних коштів на 20% коштів співвласників. Це важливий крок у питанні управління та ремонту багатоповерхівок і подальшому розвитку створення ОСББ у Полтаві!

Ще на комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства та транспорту, що передувала сесії, начальник управління ЖКГ С.В. Сінельнік намагався заперечити:

«На сьогоднішній день в м. Полтава є діюча програма по підтримці ОСББ. Я ознайомився з вашою програмою, на мій погляд, вона аналогічна. Різниця тільки у відсотках співфінансування. Але я не бачу різниці чи 80% на 20%, чи 50% на 50%. Приймати ще раз подібну програму я не бачу потреби».

Голови діючих ОСББ Полтави (котрі також прийшли на засідання постійної комісії) апелювали до досвіду:

«Ваша програма запроваджена у 2014 році. Сьогодні – 2018. Назвіть хоч одне ОСББ, яке отримало кошти по вашій програмі! Вона існує, але не працює! Ми взяли участь в програмі «Теплого кредиту», взяли кошти, виконали ремонтні роботи повністю, а тепер хочемо отримати відшкодування. Але ви, пан Сінельнік, водите нас за носа вже кілька місяців! Програму вашу практично виконати неможливо: там треба проект, потім експертиза, потім ще купа папірців, потім два етапи, тільки виконавши один, ти можеш перейти до другого».

Аргументи громади Полтави підсумував Д. Сенчакович:

«В існуючій програмі йде мова про відшкодування відсотків по кредитах, а не про співфінансування. Є програма, яка створена Асоціацією ОСББ, вона їм подобається, голова ЖКГ не має заперечень, щоб цю програму прийняти. Бюджетно-фінансове управління також не має заперечень, щоб цю програму прийняти. Програма розрахована на 2 роки. Давайте підтримаємо її і подивимося, як вона буде працювати.

Рішення прийнято одноголосно.

на полтавській 14 сесії малолюдноПЕНСІЮ СИЛОВИКАМ НЕ ПІДВИЩАТЬ

Голова міської організації ветеранів Володимир Банніков заявив про необхідність перерахунку пенсій ветеранам силових структур. За його словами, полковник отримує пенсію у 3 тис. грн. утім, депутати не підтримали пропозицію звернення до Кабміну щодо можливості підвищення пенсій силовикам. «Це не наша компетенція. Нехай її підтримує нардеп Каплін. Це «чистий піар» — прокоментував Олександр Мамай.

ГОРЕ З БЮДЖЕТОМ

Чи не головним питанням 14 сесії було внесення змін до показників міського бюджету за 2017 рік: 112 тис. грн.. субвенції з держбюджету місцевим бюджетам спрямують на заклади освіти.

Навколо ж затвердження звіту про виконання міського бюджету та про внесення змін до показників міського бюджету на 2018 рік, спалахнула дискусія. Депутат О. Шамота сказав, що голосувати за нього не буде, бо:

«Бюджет отримуємо за 3 дні до його затвердження. Зараз нам з вами пропонують перерозподілити 354 млн. невикористаних коштів з минулого року. Ми подали пропозиції – більше 200 пунктів. Але я не знайшов того, що враховано.Єдине управління, яке спромоглося принести звіт на засідання бюджетної комісії, що відбулося за два дні до сесії, це управління культури. Всі інші – жодного звіту я не бачив. І голосувати сьогодні за пусті цифри, які намалювало казначейство, ми сьогодні не будемо. Ми не будемо підтримувати зміни до бюджету».

Утім, усі зміни до бюджету та звітність депутати підтримали.

Загалом, сесія тривала 2,5 години. Усі питання розглянули, більшість – підтримали. За громадою, утім, зберігається функція контролю за виконанням сесійних рішень.

                                                                                Ольга Гладченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сессияПолтавскогогорсовета #ОСББ #Мамай #Самопомич #проездПолтава #Кофишка #МАФ
Оголошення
live comments feed...