У Полтаві планують збудувати сортувальну лінію сміття за 13 мільйонів гривень

Редакція "Poltavske.TV" вже кілька місяців сортує сміття. У нас є контейнери для скла, пластику, паперу, кришечок з-під пляшок та залишкового сміття. Подібної системи сортування мають дотримуватися всі полтавці, бо з першого січня у дію вступив закон "Про відходи", за яким заборонено вивозити на полігони необроблене сміття.

Однак на вулицях міста зосталися старі сірі контейнери, а про сміттєпереробний завод мова взагалі не ведеться. Проте місто Гадяч пішло далі Полтави, бо там встановлюють ось таку сміттєпереробну лінію.

"Вона придбана в кінці року. Зараз вона монтується. Плануємо, що в Гадячі буде перша нормальна сортувальна лінія", – зазначив Едуард Рева, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева каже: вирішувати проблему сортування сміття у місті мають на місцевому рівні.


– Не все залежить від адміністрації. Багато що залежить від міста: якщо місто не бажає, нікого змушувати ми не маємо права. 
– Але ж підписували меморандум і за участі міського голови. 
– Обіцяти одружитися ще не означає одружитися, 
– відповів висловом Едуард Васильович.

Юліан Матвійчук – депутат Полтавської міської ради – говорить: про створення сміттєпереробних ліній та заводів міськвиконкому вже неодноразово наголошували.

"Подібні проекти неодноразово презентувалися у стінах міської ради. На комісіях це теж обговорювалося. Але потім, коли приходить час підписати договір із міськвиконкомом – це все обривається і всі їдуть із нашого міста", – говорить Матвійчук.

А от міський голова Олександр Мамай запевнив: сортувальна лінія у Полтаві буде.

"Ми заклали кошти на проектні роботи, зробимо проект, вирішимо яка нам потрібна лінія (це мають сказати фахівці) і будемо проводити торги", – підкреслив Олександр Федорович.

Міський голова зазначив, сортувальну лінію планують розмістити на сміттєвому полігоні в Макухівці. Та сортуватимуть там лише нове сміття, говорить активіст ГО "Еколтава" Микола Рябика. А небезпека криється у старому непотребі.

"Страждають так само ґрунтові води, ґрунти, й атмосферне повітря, тому що вивільняються різні хімічні сполуки. Сміття гниє, і таким чином, вся суміш із хімічних елементів таблиці Менделєєва потрапляє в ґрунти, воду, потім у річку Коломак, Ворсклу, і спускається за течією", – говорить еколог.

А поки міська влада розробляє та узгоджує документацію, макухівське сміттєзвалище, якому близько 60 років, розростається з кожним днем.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов