• Головна
  • Через провалений тендер пільгові сніданки отримують 700 замість 12 000 полтавських учнів
08:00, 15 лютого 2018 р.

Через провалений тендер пільгові сніданки отримують 700 замість 12 000 полтавських учнів

Поки полтавські чиновники воюють з литовською фірмою «Понтем.УА», пільгові сніданки отримує вдесятеро менше учнів

Вчора на депутатській комісії з питань освіти та культури обговорили проблему шкільного харчування у Полтаві. Справа в тому, що Антимонопольний комітет Українизобов’язавУправління освіти Полтавського міськвиконкому скасувати тендер на послуги з організації шкільного харчування у 2018 році. Всі учні з пільгами могли залишитися без безкоштовних сніданків.

Через це 22 січня було скликано позачергове засідання Полтавського міськвиконкому. Чиновники прийняли рішення укласти додаткові угоди із 5 підприємствами, які постачали сніданки у 2017 році. Продовжити угоду можна максимум на 20% від суми переднього договору. За словами начальника управління освіти Лесі Марталішвілі, щоби прогодувати всіх пільговиків в школах міста, коштів вистачило б лише на 11 днів. Тому чиновники прийняли рішення обмежити кількість категорій дітей, які отримують безоплатне харчування з 12 до 3 законодавчо обов’язкових категорій: діти-сироти, діти з особливими потребами та діти з малозабезпечених родин.

На комісії депутати підтримали це рішення виконкому. Тепер за нього мають проголосувати на сесії 16 лютого. Начальник Управління освіти Леся Марталішвілі розповіла, що коштів за додатковими договорами має вистачити до кінця навчально року для трьох категорій. За дітей молодших класів і інших пільговиків платитимуть їхні батьки.

Всього у Полтаві в школах навчається близько 26 тисяч дітей. 12 тисяч мають пільги, але зараз тимчасово харчуються за кошти батьків. 500-700 учнів продовжують харчуватися за кошти міського бюджету.

Боротьба полтавських чиновників з «Понтем.УА»

Полтавські чиновники «воюють» із литовською фірмою «Понтем.УА». Це можна довести наступним чином.

Вся описана вище ситуація, склалася після того, як «Понтем.УА» почав боротися із полтавськими підприємцями за тендер з організації харчування у закладах освіти Полтави на 23 млн грн. Пропозиції цього підприємства відхилило управління освіти через відсутність деяких документів. Тоді литовське підприємство поскаржилося на інших учасників тендеру. АМКУ звернув увагу на скарги «Понтем.УА» і зобов’язав полтавське управління освіти скасувати тендер.

— «Понтем» вклинилося в нашу закупівлю і тепер ми не можемо завершити її. Антимонопольний комітет зобов’язав скасовувати торги й надіслав нам три листи, з яких не зрозуміло, як це зробити. Ми написали їм листа щоби отримати роз’яснення і другий місяць чекаємо від них відповіді, — розповідає Леся Марталішвілі.

Крім того, начальник управління освіти повідомила, що, якщо кошти по додатковим договорам на харчування закінчаться і управління не отримає відповіді від АМКУ, вона прийме рішення про оголошення нового тендеру, хоч на неї після цього відкриють кримінальне провадження.

Відповідь АМКУ

Відповідь АМКУ

Відповідь АМКУ

Зазначимо, що «Полтавщина» також подала до АМКУ запит із питаннями про те, як розцінювати прийняття однієї скарги «Понтем.УА» та відхилення інших 39-ти, якщо вони ідентичні. У відповідь Антимонопольний комітет пояснив, що прийняв лише одну скаргу учасника тендера, бо той надав платіжне доручення тільки по цій скарзі. На думку комітету, його рішення не суперечать одне з одним.

Відзначимо, що полтавські чиновники також негативно озиваються про литовську фірму. Зовсім іншої думки Президент України. Під час українсько-литовського бізнес-форуму у грудні Петро Порошенко відзначив роботу «Понтема», як фірми, яка за останні два роки «налагодила систему якісного харчування у школах України». В свою чергу міський голова Полтави Олександр Мамай публічно заявив, що «нікому невідома, нікому не зрозуміла, одна з прибалтійських фірм втрутилася в тендер». На думку мера, литовська фірма через Антимонопольний комітет заблокувала всі торги. Як би там не було, а мер лукавить коли говорить про «невідому фірму». За даними порталу ProZorro «Понтем.УА» за два роки отримав 18 договорів на 57,8 млн грн (в тому числі і від Полтавської РДА).

Зрозуміло, що полтавські чиновники довіряють старим-добрим підрядникам, знають як з ними працювати — тому попередні багатомільйонні тендери до останнього часу були простою формальністю. Однак, поки вони будуть боротися з «чужаком», діти лишатимуться без безкоштовних сніданків, на які в бюджеті є кошти. Більше того, доля нового тендеру зовсім неочевидна — литовці навряд чи припинять спроби відкрити для себе ринок Полтави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...