• Головна
  • Кошти на ремонт аеропорту “Полтава” візьмуть із грошей, запланованих на дороги Полтавської області
17:03, 13 лютого 2018 р.

Кошти на ремонт аеропорту “Полтава” візьмуть із грошей, запланованих на дороги Полтавської області

Сьогодні, 13 лютого, під час засідання бюджетної комісії Полтавської ОДА, ухвалили рішення стосовно коштів на ремонт аеропорту «Полтава».

На засіданні нагадали, що Управління капітального будівництва Полтавської ОДА має отримати 19,5 мільйонів гривень на реконструкцію будівлі аеропорту «Полтава». Проте, вже зараз треба терміново розпочинати роботу по ремонту злітно-посадкової смуги, обнести територію аеропорту огорожею та придбати спеціалізовану машину, яка забезпечує літаки водою і техзаобами.

— Нам необхідно, щоб працював міжнародний пункт пропуску, щоб була лінія розмежування де здійснюється міжнародний виліт і приліт. Це у нас було в програмі, але у реконструкцію аеровокзалу не закладали. Тому будемо «перекидати» кошти, які у нас є по дорожній програмі. По піврічному перевиконанню ми це дофінансуємо. Дороги почнемо будувати з червня-липня і до того часу вже матимемо перевиконання і перекинемо кошти, — розповів під час засідання перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Як зазначили на комісії, загалом на будівництво і ремонт доріг у Полтавські області планували виділити 65 мільйонів гривень, 36,1 млн грн з яких хочуть перенаправити на аеропорт «Полтава». Як і планувалося, 19,5 млн грн виділять на ремонт і реконструкцію будівлі аеровокзалу, а 16,6 млн грн – на створення штучної злітно-посадкової смуги та обнесення огорожею території. Спочатку не всі члени комісії погоджувалися на такий розподіл коштів, але Андрій Пісоцький зауважив, що якщо роботи не розпочати зараз і не знайти на це грошей, першого вильоту в травні може й не бути.

— Нам проект підписує Державна авіаційна служба, Державна прикордонна служба і Державна митна служба. Ми провели дві наради і запросили проектну організацію, яка працювала в багатьох аеропортах. Останній аеропорт над яким вони працювали, був «Аеропорт Харків». Ця компанія робила злітно-посадкову смугу. Ми попрацювали з десятком компаній, але в певний момент в такий ступор зайшли, що ми просто не встигнемо нічого зробити. І сьогодні ми вже запросили всі компанії, які були, і проектні і ті, які будуть виконувати роботу. Переговорили зі службою авіаруху, митниками, прикордонниками і от вийшов такий формат. Якщо ми це приймаємо, то все робиться, якщо ні, то ситуація інакша, — сказав Андрій Пісоцький.

За словами посадовця, у будівлі аеропорту має бути приміщення для митників і прикордонників, кімната для зберігання зброї та кімната для затримання.

— Там майже переобладнання всього аеропорту. Зробити двері, поміняти скло, зробити кабінки для митників, кабінки для прикордонників. Крісла, систему кондиціонування, — сказав пан Пісоцький.

Під час засідання членам комісії розповіли, що із 65 мільйонів гривень, запланованих на дороги – 10 мільйонів закріпляються за поточним утриманням доріг (поточний ремонт), а 55 млн грн – це капітальні видатки (будівництво, капітальний ремонт). От саме з капітальних видатків пропонується перенаправити кошти на аеропорт.

Члени комісії підтримали це рішення. Щоб воно набуло чинності, тепер його мають підтримати ще й депутати на найближчій сесії обласної ради.

Після голосування з’ясувалося, що у витрати не внесли покупку пожежного автомобіля (8 600 млн грн), тому це питання вирішили винести на квітневу сесію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...