На Полтавщині створять Всеукраїнський центр вишивки і килимарства

У Решетилівці замість фабрики художніх виробів планують створити Всеукраїнський центр вишивки та килимарства. Такими планами з журналістами «ВПолтаві.інфо» поділився голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Наразі йде етап переговорів, планують передавати майно з приватної у комунальну власність. Важливи аргументом стало те, що земля під фабрикою належить об’єднаній громаді.

«З власниками домовились про порядок дій, вони нам зробили значну поступку, викупили з фонду Держмайна державну частку. Зараз вони 100% володіють цим майном і так буде простіше передавати з приватної у комунальну власність. Думаю, що звернемось до депутатів обласної ради з проханням прийняти майно на баланс обласної ради, щоб це було нашим комунальним майном. Тоді нам простіше буде залучати і державні кошти, а якщо буде потрібно, то й обласні. Колись там була фабрика художніх виробів, де вишивали, ткали. Але з часом її продали і власник, який придбав цю фабрику, не зміг запустити в тому напрямку, який передбачав. Найголовніше, що земля під фабрикою належить об’єднаній громаді і це був вагомий аргумент для переговорів. Хочемо, щоб за Полтавською областю зафіксувати статус Всеукраїнського центру вишивки і килимарства. Гончарство вже є, тепер буде такий бренд», - говорить Олександр Біленький.

В Полтаві.info
Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі