В Полтаві волонтери передали нове обладнання в офтальмологічне відділення дитячої лікарні

Всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця” цього року зібрав понад 3 мільйони гривень. Із них 124,5 тисяч витратили на закупівлю обладнання для Полтавської дитячої міської лікарні.

За допомогою нового апарату полтавець Олексій тренує м'язи ока. У хлопця — амбліопія, тобто ослаблення зору. За словами матері, Ірини Верещак, рік тому син почав скаржитися, що погано бачить. Порадили звернутися в дитячу міську лікарню — там, мовляв, оновлена техніка.

"Я, звичайно, шокована від самої "мельниці", там вони розповідали, мені подобається. Я спостерігала, воно заворожує: ти дивишся, треба уважно дивитися 7 хвилин. І плюс комп'ютер, на комп'ютері — теж добре”, — ділиться враженнями мама Олексія.

Благодійний фонд "Серце до серце" на зібрані волонтерами кошти цього року закупив обладнання для дітей із вадами зору. Серед нових апаратів — щільова лампа, стіл для неї, “райдуги", макулостимулятори. Лікарка Наталія Овчар демонструє універсальний біомікроскоп. За його допомогою констатують захворювання очей.

"Кон'юктивіти, ператити, катаракти, фібрози скловидного тіла, помутніння скловидного тіла, захворювання повік, блефарити, ячмені, тобто абсолютно все”, – пояснює пані Наталія. 

Благодійний фонд "Серце до серця" діє вже 12 років. Голова правління фонду Яна Сидор зауважує: переймають європейський досвід.

“Вся ідея береться від польського фонду Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, яка в цьому році провела вже 26-у свою акцію. Відповідно весь досвід, усі знання ми перебираємо собі. Щоразу ми відправляємо своїх волонтерів, ми їздимо до них подивитися, як працюють їхні волонтери", – пояснює Яна Сидор. 

До акції долучаються й волонтери з районів. Олена Нагірна приїхала з Великої Багачки.

"У кожного з нас є діти, внуки, правнуки, і щоб були вони здорові. Але ми до цього повинні всі докладати зусиль і залучати інших. Не бути байдужим, що я здав свою долю, свої гривні, а й залучати інших", – говорить Олена. 

На закупівлю обладнання витратили близько 124,5 тисяч гривень. Наразі волонтери знову збирають кошти.

hromadske.Полтава
Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі