• Головна
  • До Полтави привезли роботи автора мозаїк Софіївського собору
18:00, 21 вересня 2012 р.

До Полтави привезли роботи автора мозаїк Софіївського собору

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрили виставку мозаїк українського художника-реставратора Леоніда Тоцького.

Експозиція об'єднала більше 30 творів художника. Це і копії мозаїк Софіївського собору, і портрети видатних українців, таких як: Тарас Шевченко, Василь Кричевський, Микола Гоголь та інші. Копії мозаїк Софіївського та Михайлівського Золотоверхого соборів автор виконав ретельно добираючи кожну смальту (елемент мозаїки) і його роботи максимально наближені до унікальних старовинних візантійських оригіналів. У стилі монументального живопису виконані й авторські роботи.

На питання як художникові вдається створити настільки динамічні, живі, просякнуті натхненням картини, говорить просто: «Для цього звичайно ж потрібно оволодіти технікою на найвищому рівні. Це дуже кропітка робота. Техніка, а ще - терпіння. І вже потім це дає змогу зробити так, як я задумав, як прагнув втілити». Відповісти, яка власна робота подобається найбільше не може, але найближчими до душі вважає мозаїки Софії, оскільки 3 роки тільки підбирав відтінки смальт. Їх потрібно було знайти аж 177.

Вибір виставкової зали теж не випадковий, адже Леонід Тоцький у 90-х роках реставрував настінні розписи центральної зали краєзнавчого музею, а також трьох монументальних панно, що його нині прикрашають.

«Першочерговим своїм завданням і в принципі завданням життя вбачаю завершення роботи над краєзнавчим музеєм», - зізнається художник.

У краєзнавчому музеї із відкриттям виставки Тоцького привітали полтавські художники, діячі культури та мистецтва, освітяни. Подарував свій виступ камерний хор «Гілея».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...