У Полтаві обирають перевізників на 15 міжміських маршрутів

«Богданчики», «Вольво» і «Мерседеси» – кілька десятків автобусів та мікроавтобусів вишикувалися сьогодні перед будівлею Полтавської обласної ради, щоб разом з їх власниками взяти участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Визначення переможців конкурсу відбудеться 20 лютого, а сьогодні і завтра фахівці проводитимуть перевірку технічного стану транспортних засобів, які пропонуються для використання на маршрутах і заявлені на участь у конкурсі.

Цього разу конкурс передбачає визначення перевізників на 15 міжміських та приміських маршрутах, розповідає Юрій Кривошеєв, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА:

– Незабаром буде проводитися конкурс на перевезення пасажирів і саме для того, щоб забезпечити безпеку пасажирів і максимальний комфорт, ми перевіряємо автобуси тих підприємців, які будуть подаватися на конкурс. За два дні ми переглянемо близько 40 автобусів. Сьогодні фахівці оцінюють технічний стан транспортного засобу, його безпечність та комфортність. Загалом, вибір перевізника буде базуватися на багатьох факторах. Враховуватиметься також як перевізник утримує підприємство, чи отримував він зауваження раніше, чи є механіки та лікарі, які щоденно мають проводити огляд водіїв.

33394.JPG
33394.JPG
Юрій Кривошеєв

За словами посадовця, на жаль, не на всі маршрути перевізники вишиковуються в черги, є такі, на які автобуси виходять не охоче. У таких випадках намагаються оптимізувати маршрути, щоб жоден населений пункт не був відрізаний, і при цьому це було економічно вигідно для перевізника.

Один із тих, хто сьогодні привіз свої автобуси для участі в конкурсі Василь Титик з Кременчука. У гаражі підприємця більше 10 транспортних засобів, за маршрути боротимуться 4 з них:

– Ми працюємо з 2001 року. Спочатку займалися нерегулярними перевезеннями, а вже п’ять років обслуговуємо маршрут «Полтава – Кременчук» та «Полтава – Горішні Плавні». Ми дуже дбайливо слідкуємо за станом автобусів, постійно перевіряємо їхній технічний стан. Намагаємося вчасно все міняти та ремонтувати, хоча, на сьогоднішній день, це дуже дорого.

33395.JPG
33395.JPG
Василь Титик

У перевізника в автопарку переважно імпортна техніка, вітчизняній не довіряє, говорить, що вживаний «Вольво» в десятки разів краще, ніж новенький «Богдан». Саме тому Василь Титик через журналістів звертається до влади з проханням знизити мито на ввезення транспорту з-за кордону:

– Хотілося, щоб держава все таки пішла на поступки перевізнику і зменшила ценз ввезення транспортних засобів, адже розмитнення «Євро 5» коштує дуже дорого, за кордоном його ціна понад 100 тисяч євро, якщо розмитнити, то виходять нереальні гроші. Що нам пропонують? Купувати «Богдан» за 50 тисяч доларів, який через два роки розсиплеться?

Тарас Полтавець, інспектор відділу дорожнього руху Управління патрульної поліції Полтавщини, говорить, що під час перевірки, в першу чергу, звертається увага на зовнішній вигляд, документи та справність шин, комплектність транспортного засобу та світлові прилади.

33398.JPG
33398.JPG
Тарас Полтавець

Серед порушень, які сьогодні виявили, то за словами інспектора, це встановлення додаткових сидінь, а також відсутність деяких документів:

– У деяких автобусах не працювали зовнішні світлові прилади, але це можна швидко усунути. Якщо ж перевізник після перемоги на маршруті допускатиме порушення, то його подальшу долю буде вирішувати конкурсний комітет, в залежності від типу порушень. Загалом, такі автобуси не рідко потрапляють в поле зору поліції через допущенні порушення. Так нещодавно було відпрацювання «Перевізник зима», то було виявлено багато порушень різного характеру. Починаючи з шин, встановлення додаткових сидінь, закінчуючи порушеннями правил дорожнього руху.

Частину порушень перевізники обіцяли усунути вже сьогодні і повторно прибути для перевірки.

 • 33377.JPG
 • 33379.JPG
 • 33380.JPG
 • 33381.JPG
 • 33382.JPG
 • 33383.JPG
 • 33384.JPG
 • 33385.JPG
 • 33386.JPG
 • 33387.JPG
 • 33388.JPG
 • 33389.JPG
 • 33390.JPG
 • 33391.JPG
 • 33392.JPG
 • 33396.JPG
 • 33397.JPG

Огляд автобусів відбуватиметься ще і завтра, з 15.00 до 17.00. Перевізників-переможців визначать 20 лютого.

Kolo.news
Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі