• Головна
  • У полтавському парку «Перемога» може з’явитися ліфт, скейт-зона та сухі фонтани
12:02, 18 січня 2018 р.

У полтавському парку «Перемога» може з’явитися ліфт, скейт-зона та сухі фонтани

Учора у Полтаві підбили підсумки та вручили нагороди учасникам місцевого архітектурного бліц-конкурсу ідей на визначення інноваційної організації громадського простору та благоустрою парку «Перемога». Переможець запропонував встановити на території парку медіа-центр з системою пандусів або ліфтом, зони для екстриму та сухі фонтани.

Переможців конкурсу оголосили під час круглого столу "Проведення конкурсів як один із інструментів ефективної реалізації розвитку територій" . Кращі ідеї місто використає під час реконструкції парку «Перемога». Уже найближчим часом за підтримки німецьких партнерів у парку з’являться сучасні території дозвілля для різних груп населення.

Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач вважає, що цей конкурс є лише початком майбутнього розвитку міста:

«Коли приїжджає Матіас Ельгер (авт.: німецький партнер) – для мене це свято, бо це означає, що в нашому місті буде щось нове, цікаве і креативне. Якраз те, що сприяє розвитку міста. Це наш перший досвід у Полтаві проведення на такому рівні конкурсу концептуального бачення розвитку територій місць. Тому я думаю, що цей початок не є кінцем, а матиме продовження. Хочу зразу анонсувати, що є у нас домовленості із Матіасом стосовно проведення чогось аналогічного щодо Прирічкового парку. Вірю, що такі підходи для нас стануть нормою і ми будемо розвивати наше місто за європейськими принципами».

«Саме цей демонстраційний проект, який ми будемо впроваджувати з Полтавською міською радою, це є частина нашого великого проекту, де ми створюємо саме імідж Полтави, як зеленого міста», - розповів Матіас Бранд, керівник проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні".

Із запропонованих ідей іноземному партнеру сподобались всі, а із запропонованих у проекті переможця – медіа-оглядова вежа, де можна подивитись навкруги і побачити пейзаж.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради Юрій Левченко зазначив, що за допомогою подібних конкурсів можна черпати ідеї з України та Європи. А щоб визначити чесно переможця працювало міжнародне журі:

«Журі конкурсу було міжнародне, щоб визначити кращий проект. Сьогодні видали призи учасникам, на які виділила німецька організація 180 тис. грн, а це призи від 40 тис. грн до 80 тис. грн. Проте призери отримають не гроші, а комп’ютери, оргтехніку тощо», - сказав чиновник та зазначив, що ідеї будуть втілювати і в парку «Перемога», і в інших зелених зонах, які будуть реставрувати.

Серед 4-х учасників троє отримали призи. Третє місце – ГО «Сіті Лаб», друге – ТОВ «Мост архітектурна студія» і переможцем став авторський колектив Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка під керівництвом Андрія Канюка.

«Ми зайняли перше місце у міському бліц-конкурсі. Нам треба було створити концепцію розвитку нашого чудового парку «Перемога». Девіз конкурсу, який був заданий нашими організаторами (комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради у співпраці з німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) «Парк для всіх і кожного». Під цим гаслом ми власне і працювали», - зазначив Канюк.

Чоловік розповів, що перш за все розділили парк на зони та задіяли в своїй ідеї ті його частини, які здебільшого не використовувались, а також розробили зручнішим переміщення з верхньої частини на Співоче поле:

«Складно потрапити на нижню частину парку, для цього ми у своєму проекті запропонували медіа-центр з системою пандусів, яка забезпечує відносну легкість спуску. Там можна запропонувати також ліфт. Загалом, цей об’єкт також призначений, щоб забезпечити людям з інвалідністю можливість потрапити в район Співочого поля. Це був один аспект.Другий аспект – функціональне зонування парку. Деякі функціональні зони накладаються на інші. Саме тому ми, як архітектори-містобудівники, запропонували концепцію покращення територіального зонування. Ми виділили паркову алею, як зону тихого відпочинку. В зоні дитячого відпочинку (зліва від паркової алеї, як входити у ліс) запропонували нетрадиційні підходи до дитячої зони у вигляді ігрових майданчиків – це зелена архітектура землі, зелені території, такий собі, гайд-парк для дітей. Всі атракціони з дитячої перенесуться у головну зону атракціонів. У зоні тихого відпочинку пропонуємо замість фонтану, який зараз не працює, встановити так званий сухий фонтан (без ванни) у трьох місцях. Це допоможе їх включати, виключати, робити маленькими чи високими, кольоровими, з музикою і т.д.Що стосується зони екстремального відпочинку – у нижній частині парку пропонуємо, там де асфальт, збудувати скейт-зону. Також у нижній частині розташувати додаткову автостоянку. Пропонуємо розвинути існуючі два корти і можливо додати до них ще декілька для тенісу чи бадмінтону», - розповів представник переможців конкурсу та зазначив, що вже не вперше роблять проект по парку, а тому просто реалізували ідеї, які формували багато років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...