09:02, 16 січня 2018 р.
Гоголівські герої у Полтаві вкрилися мохом
Прогулюючись бульваром Гоголя, полтавці можуть бачити численні архітектурні споруди. На них зображен герої із повстей Миколи Васильовича, а також сам Гоголь. Тривалий час вони знаходяться в занедбаному стані, спробуємо зрозуміти, чому так.
За словами Сергія Олешка, одного із скульпторів, який виготовляв фігуру Солохи, це зумовлено тим, що фігури розмістили в тіні дерев.
"У цьому проекті, я вважаю, це великий недолік. По-перше, саму скульптуру навіть взимку не видно, вона губиться серед силуетів дерев, вона затінюється, не працює", – переконує скульптор.
Окрім того, на камені починає рости грибок, живий організм, що в'їдається в пори, туди потрапляє волога і з часом камінь темніє.
"Скульптура працює силуетом і формою. Як вона може працювати силуетом і формою, коли вона знаходиться в такому місці?" – додає майстер.
За словами ж Ірини Особік, полтавської архітекторки, ці скульптури ставили тимчасово.
"Планувалося розбити парк поряд із рестораном "Козачка", парк Комсомольський тоді був, зараз, здається, Молодіжний", – згадує архітекторка.
Усі споруди виготовлені із кримського вапняка, який видобували в Інкерманському кар'єрі. Матеріал обрали тому, що він монолітний, м'який в обробці, відносно недорогий. Проте пані Ірина переконана, що він тут недоречний.
"Цей матеріал взагалі не використовується в місті в якості матеріала для скульптур", – пояснює вона.
До того ж із самого початку скульптури не поставили на фундамент, матеріал, за словами фахівців, тягне вологу від землі, починає цвісти — бруд буквально заходить у споруди. Плюс — брак сонячного проміння через затіненість дерев.
За словами Ірини Особік, після виготовлення скульптур їх одразу поставили на баланс комунального підприємства "Декоративні культури", але їхні номери не відповідали.
Натомість станом малих архітектурних форм не задоволені чимало полтавців.
"Вони сірі, зроблені з гіпсу, якби вони були білого кольору..хоча б заради якоїсь естетики..може було б органічніше", – говорить полтавець, оглядаючи скульптури.
"Ну якби їх поновить трошки”, – додає жінка, знизуючи плечима.
“Не дуже..материл якось знищується”, - підтверджує чоловік.
Нагадаємо, що Алею гоголівських героїв відкрили 2009 року з нагоди 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя і 300-річчя Полтавської битви.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
08:07, 23 листопада
11:21, Сьогодні
10:32, 3 грудня
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...