• Головна
  • До полтавського аеропорту добудують термінал
16:02, 27 грудня 2017 р.

До полтавського аеропорту добудують термінал

Кабінет Міністрів України нещодавно надав аеропорту «Полтава» статус міжнародного. Щоб полетіти закордон, полтавцям не доведеться їхати аж у «Бориспіль» під Київ. Варто лише буде виїхати за 10 км від Полтави у бік Києва.

Перший прямий рейс з Полтави в Анталію вже запланували на 2 травня 2018 року. Над цим працює туроператор JoinAP та авіакомпанія YanAir, які працюють наразі над отриманням відповідної частоти. Проте, щоб цей політ здійснити, необхідно привести аеропорт до міжнародних стандартів. Зокрема, облаштувати огорожу (вже виготовлений проект), провести поточний ремонт злітно-посадкової смуги (планують розпочати розробку проекту найближчим часом). А також необхідно добудувати ще один митний термінал, за проект якого візьмуться найближчим часом.

«До 2 травня нам потрібно зробити часткову реконструкцію злітно-посадкової смуги, а це близько 9 млн грн. Нам потрібно придбати пожежний автомобіль, це 8 млн грн. Розпочинатимемо роботи, але я вважаю до цього терміну не закінчимо, проте працюватимемо паралельно по облаштуванню огорожі навколо аеропорту. І далі починаємо робити проект по реконструкції аеровокзалу і добудови митного терміналу до цього приміщення. Вартість проекту 2,5 млн грн. Скільки коштуватиме сама будівля ще не знаємо», - зазначив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

На перші ремонтні роботи необхідно 37 млн грн. Це фінансування з обласного бюджету. Сюди входить пожежний автомобіль, огорожа, виготовлення проектів, заробітна плата. Капітальний же ремонт злітно-посадкової смуги коштуватиме 130 млн грн.

Вже відомо, який літак здійснюватиме перевезення пасажирів з Полтави в Анталію. Це Boeing 737-400 на 168 посадових місць. Спочатку будуть запускати по одну рейсу на тиждень у середу, а з червня по жовтень планують рейси двічі на тиждень – у середу та суботу.

Аеропорт «Полтава» вже був колись міжнародним. Останнім часом сюди прилітає Президент, Прем’єр-Міністр, чартерні рейси. За словами директора аеропорту, рейси Boeing теж вже були.

«У нас вже були такі польоти. До 2003 року аеропорт «Полтава» був міжнародним. Кожного року надавались статуси. Тоді була така система. Потім змінилась у зв’язку з прийняттям нового митного кодексу. У 2009 році під час святкувань з нагоди 300-річчя Полтавської битви ми робили тут тимчасовий пункт. Нам на місяць давали дозвіл на виконання польотів. І у вестибюлі робили митницю для прикордонників й інших служб», - зазначив директор ПОКП «Аеропорт Полтава» Юрій Колісник.

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...