• Головна
  • Стало відомо, як Полтавщина виконує мовні квоти
17:02, 26 грудня 2017 р.

Стало відомо, як Полтавщина виконує мовні квоти

На fm-хвилях Полтавської області після введення мовних квот збільшився відсоток пісень та ведення ефірів українською мовою. Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення оприлюднила результати моніторингу ефірів загальнонаціональних, регіональних та місцевих fm-радіостанцій.

На предмет виконання чч. 2 та 5 ст. 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині обсягу пісень українською мовою та ведення передач державною мовою було проаналізовано ефіри 16 загальнонаціональних та 179 місцевих та регіональних радіостанцій.

За перший рік дії мовних квот (листопад 2016 – жовтень 2017) на полтавських радіостанціях обсяг пісень українською мовою (від загальної кількості пісень) в ефірі склав 35% (мовна квота не менше 25%). Найбільше пісень українською мовою прозвучало в ефірах у Рівненській та Тернопількій областях (по 79%).

Стосовно обсягу ведення передач українською мовою на місцевих та регіональних радіостанціях, то вПолтавській області показник складає 84%. Лише україномовні ефіри проводять у Рівненській та Чернігівській областях.

Загалом, за перший рік, було зафіксовано порушення та складено 17 штрафів. Порушень на Полтавщині не виявили. Загальна сума штрафів склала понад 1 мільйон гривень.

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...