• Головна
  • У Полтаві знову зірвали сесію обласної ради через скандальне питання (ФОТО)
15:24, 22 грудня 2017 р.

У Полтаві знову зірвали сесію обласної ради через скандальне питання (ФОТО)

На сесії Полтавської обласної ради знову піднялося питання регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні». Місцеві жителі приїхали на сесію і заблокували трибуну, вимагаючи скасувати прийняте на минулій сесії рішення.

На попередній сесії депутати проголосували за реорганізацію ландшафтного парку з державної установи на комунальну. Після цього активісти здійняли галас у сесійній залі і заблокували трибуну. Детальніше про це можна переглянути за посиланням.

Ганна Сюда приїхала з с. Білецьківка Кременчуцького району. Територія Білецьківських плавнів входить у територію Кременчуцьких. Говорить, якщо депутати не скасують попереднє рішення, вони виборюватимуть своє право через суду, до якого вже звернулись.

«Вимагаємо відмінити рішення першого пленарного засідання обласної ради про створення комунального підприємства Білецьківські плавні. Ми хочемо, щоб плавні належали сільській раді, народу, як вони були до цього часу. Туди заходить комунальне підприємство і не відомо, чим воно буде займатись. Це, можливо, будуть створюватись нові будівництва, невідомо що. Це заповідна зона, вона відкрита. Ми хочемо, щоб так воно і залишалося. Плавні можуть зайняти так само, як і більшість прибережної зони Дніпра. Ми вже подали до суду і будемо відстоювати своє право у судах», - говорить Ганна Сюда.

Також деякі депутати запропонували повернутись до цього питання, скасувати його, розібратись у ньому і приймати правильні рішення.

«У мене є документи на руках про звернення будівельної компанії Укрбудальянс на адміністрацію ландшафтного парку «Кременчуцьких плавнів» щодо надання роз’яснення підпорядкуванню земельної ділянки зеленого острову, визначити природну цінність даної ділянки. Приватна організація, яка має ліцензію на надання відповідних висновків, говорить, що цей острів не має природньої цінності. І потім Полтавська ОДА звертається до Кам’яно-Потоцької сільради, які є власними землі, проте щоб виключити з ландшафтного парку цей острів. Так відбувається механізм освоєння островів. Тому пропоную повернутися до розгляду проекту рішення, не підтримувати його, розібратися, створити відповідну комісію, залучити екологічну, земельну комісії», - розповідає депутат обласної ради Валерій Чечель.

«До мене звернулась громада Білецьківської сільської ради з цього приводу. Вони стурбовані тим, що зараз може змінитись організаційно-правова форма цієї заповідної зони загальнодержавного значення Білецьківські плавні. Вони просять нас скасувати рішення, яке було, повернути питання на доопрацювання, провести спільне виїзне засідання і після цього прийняти правильне рішення. Так склалося, що ми проголосували це питання 12 жовтня, а 14-го ОДА звернулась до Кабміну з листом, з метою отримання роз’яснень порушеного питання – чи правомірна зміна організаційно-правової форми державної організації регіональний ландшафтний парк на комунальну установу. А також чи правомірно утворення комунальної організації регіональний ландшафтний парк Кременчуцькі плавні. На сьогоднішній день відповіді на це питання ще не отримано, а ми вже прийняли рішення, проти якого громада», - говорить депутат Дмитрор Спатар.

В свою чергу голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький говорить, що скасувати рішення ради може лише суд, а не депутати.

«Питання по ландшафтному парку «Кременчуцькі плавні» прийнято, скасувати рішення обласної ради ми його не можемо. Це може зробити тільки суд»

Полтавці, які приїхали з Кременчуцького району, заблокували трибуну сесійної зали, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький оголосив перерву, після якої заявив про закриття засідання. Про дату продовження стане відомо згодом. На що громадськість відповіла криками «Ганьба».

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...