• Головна
  • Бюджетна комісія у Полтаві: як довго та скандально розглядали «обсмоктаний» кошторис
17:04, 20 грудня 2017 р.

Бюджетна комісія у Полтаві: як довго та скандально розглядали «обсмоктаний» кошторис

За два дні до прийняття найголовнішого фінансового документу Полтави, бюджету на наступний рік, депутати на комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів полтавські депутати розглядають проект рішення, аби визначити: рекомендувати до розгляду на засіданні сесії чи ні. За майже три години депутати встигли посміятися, посперечатися, запропонувати перенесення засідання комісії та розглянути два питання порядку денного. Всього ж на комісії мають розглянути 35 питань. 

Ми пропонуємо читачам ознайомитися із тим, як же працюють депутати, яких обрали полтавці, на благо жителів міста. До вашої уваги – невеликі деталі про те, в яких умовах депутатам доводиться вирішувати долю міста та приймати надважливі рішення для Полтави.

«Загубили» начальницю бюджетно-фінансового управління

Бюджетна комісія розпочалася одночасно із іншою комісією (з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту,розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму). Вочевидь, так як Тетяна Чумак, начальниця бюджетно-фінансового управління Полтавської міськради потрібна на обох засіданнях комісій, на бюджетній її не могли знайти хвилин 5-7. Питання, які перебувають у її компетенції, розглядали першими. Мова про внесення змін до показників міського бюджету на поточний рік та про бюджет на 2018-й. Саме на розгляді проекту бюджету-2018 засідання комісії «застрягло» майже на три години. 

Три години на бюджет

Цього року Полтаві пощастило: мер не помчав в теплі краї, бюджет приймають до новорічних свят, а не після.Говорити про фінансовий документ почали ще наприкінці листопада, але тоді не називали жодних цифр, та і більшості депутатів були відсутніми на профільній комісії. Сьогодні, 20 грудня, розглядали проект рішення і додатки до нього. Прийматимуть бюджет 22 грудня на засіданні сесії Полтавської міськради. Бюджет-2018 буде більшим, аніж цьогорічний і складе понад три мільярди

Депутата пропонували вивести, аби він не заважав іншим працювати

Традиційно, працювали депутати бурхливо і зі скандалами. Чи додає це продуктивності та ефективності в прийнятті рішень – питання залишається відкритим, але традиція є традиція. Зокрема, скандал виник через видатки на галузь освіти. Чи не найбільше запитань щодо цього озвучували депутати Юліан Матвійчук та Олександр Шамота. Обговорення питання освіти тривало майже годину. У підсумку запропоновані видатки підтримали, однак за цей час депутати змагалися хто голосніше кричить. Голова комісії Григорій Сахно пошкодував, що на засіданні комісії немає поліції, інакше він попрохав би вивести депутата Шамоту із зали, або перенести засідання комісії. На що Шамота запропонував призупинити комісію. Комісію в підсумку не зупинили, вивчати проект бюджету продовжили. Така ситуація виникла через те, що, як озвучила частина присутніх депутатів, проект бюджету не встигли вивчити детальніше, бо пізно отримали, і також не отримали повної інформації про те, куди ж саме йтимуть видатки (щодо галузі освіти). Зокрема, у депутатів виникали запитання до Лесі Марталішвілі, начальниці управління освіти Полтавської міськради. Депутат Олександр Шамота цікавився видатками на навчальні заклади і прохав вказати, як фони формуються, від яких закладів управління освіти отримувало списки потреб. Конкретики пані Марталішвілі не озвучила, але після суперечок Шамоті надали запитуваний ним список. 

– Директори закладів пишуть нам листи протягом всього року, і ми завжди пояснюємо їм, що готові забезпечувати їх першочергові потреби,– апелювала Леся Марталішвілі. Своєю чергою депутат Олександр Шамота, намагаючись отримати конкретну відповідь, підвищував голос майже до крику. На це неодноразово реагував Григорій Сахно, голова бюджетної комісії, робив депутату зауваження, навіть натякнув, що аби були присутні представники поліції, то він попрохав би вивести його, аби він не заважав працювати. Більше того, через «незадовільну поведінку» Шамоти навіть прозвучала ідея перенести засідання комісії. Щоправда, далі жартів  ідея не зайшла, комісію не переносили. Власне, «відтягувати» важливі фінансові рішення далі нікуди, адже через пару днів засідання сесії.

Бюджет – «обсмоктаний», депутата Шамоту – «не перегавкати»

Депутати, перебуваючи при виконанні своїх депутатських повноважень,зокрема, під час засідань комісій, мають бути готовими до того, що під прицілом – кожне їх слово. Утім, ані очільник міста, ані самі депутати особливо не слідкують за тим, як висловлюються, дозволяють собі, назвемо це так: дивні висловлювання. Наприклад, говорячи про бюджет міста, голова профільної комісії Григорій Сахно вдався до дещо дивної алегорії, назвавши бюджет «обсмоктаним». Щоправда, вибачився за використання такого слова. Нагадаємо, його партійний колега із «Совісті України» та мер міста Олександр Мамай також дозволяє собі подібні та інші висловлювання

Під час обговорення бюджету на наступний рік Сахно і Шамота часто підвищували голоси, першому це робити доводилося для того, інший почув його. Під час чергової суперечки Григорій Сахно в серцях кинув:

– Шамоту ніхто не перегавкає!

Проте жарти не дали спуску поточній роботі. Видатки кожному управлінню ретельно обговорювали, уточнювали цифри, пояснювали їх. На детальний розгляд бюджету депутатам знадобилося три години. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...