• Головна
  • В Полтаві розгляд справи про різанину біля арки планують завершити у березні
11:04, 19 грудня 2017 р.

В Полтаві розгляд справи про різанину біля арки планують завершити у березні

18 грудня в Октябрському райсуді Полтави на черговому засіданні у справі сутички біля арки “Газетного ряду” переглянули відеозапис з місця події. Як повідомив “Зміст”, один з семи дисків із записами через технічні проблеми не вдалося переглянути.

Враження та висновки про побачене у сторін захисту та обвинувачення різняться. До того ж, деякі кадри суперечили показам свідків.

Так, прокурор Руслан Пічугін звернув увагу на блиск певного предмета в руці одного з обвинувачених Євгена Усенка. Після сутички з потерпілим Олександром Кобою на його одязі з'явилися плями крові, тому прокурор впевнений, що це ніж. У цей час другий обвинувачений Анатолій Прядко зробив рух рукою, на зворотній траєкторії якого щось зачіпає футболку потерпілого. Прокурор доводить, що це ніж. Крім того, він звернув увагу, що, всупереч свідченням, під час нападу в руках Коби немає кувалди, а свідок Богдан Забірников був першим з колони “Скорпіону”, хто забіг у натовп та завдавав удари.

На відео також видно, як Прядко йде в бік пораненого Коби, якого ведуть активісти. На думку потерпілих, Прядко збирався добити пораненого, якби йому не завадили, бризнувши газовим балончиком в обличчя.

Потерпілі Олександр Коба і Дмитро Юденко та адвокат Микола Сватенко підтримали позицію Пічугіна.

Адвокати обвинувачених Григорій Фелоненко, Михайло Самойленко та Максим Дашко заявили, що все сказане прокурором – це лише його припущення, адже на відео чітко не видно жодного предмета. Вони наголосили, що ці відеозаписи не можуть бути доказами, тому що жодним чином не підтверджують зазначених в обвинувальному акті обвинувачень – нанесення принаймні восьми ножових поранень Прядком та Усенком. До того ж, після нібито завданих ножових поранень Юденко продовжував орудувати палицею проти “скорпіонів”.

Крім того, на відео не видно багатьох свідків обвинувачення, які нібито були учасниками події та бачили напад.

Обвинувачені підтримали думку своїх адвокатів та іноді грубо коментували слова потерпілих.

Наприкінці засідання суддя Анатолій Савченко дозволив адвокатам підсудних викликати свідка патрульного Павла Пипенка, який під час сутички отримав значні тілесні ушкодження. Суддя також ухвалив проведення комісійної експертизи для відповіді на запитання захисту, проте її мають провести у місцевому відомстві, а не, як наполягали адвокати, у Харкові.

Наступна зустріч у судовій залі відбудеться 19 січня, щоб продовжити чи змінити запобіжний захід для обвинувачених, які зараз перебувають під домашнім арештом у нічний час. Судові засідання у справі мають відбутися 23 лютого, 13 березня та 26 березня.

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...