• Головна
  • У Полтаві відкрився будиночок святого Миклолая
10:09, 18 грудня 2017 р.

У Полтаві відкрився будиночок святого Миклолая

За кілька днів до Дня Святого Миколая у Полтаві відкрила двері його резиденція – будиночок, де він приймає діток і дарує їм подарунки. Він знаходиться біля Свято-Успенського кафедрального собору на Соборному майдані.

Попри дощ у недільний день двері будиночку не закриваються – малеча з батьками постійно приходить, аби побачити Святого Миколая, розповісти віршика, поділитися своїми здобутками за рік та отримати подаруночок.

Всередині будиночок святково облаштований – всюди різдвяні зірки на вікнах, віночки на дверях, камін з Німеччини, який створює особливу атмосферу затишку та родинного тепла, на полицях зшиті волонтерами іграшки, які можна купити, а центром уваги є трон, на якому сидить Святий Миколай.

«Загалом планування і роздуми над тим, чим хотіли наповнити будиночок, тривали близько 2-х тижнів. А саме прикрашання зайняло 4 дні. Паралельно закуповували речі, збирали подарунки від благодійників, домовлялись з майстрами. Цьогорічний трон надав Міський будинок культури. Камін минулорічний, приїхав до нас аж з Німеччини. В центрі уваги, звичайно, діти. Вони приходять до Святого Миколая, розповідають про свою поведінку, як подорослішали за рік, розповісти вірша чи заспівати пісню», - розповідає про підготовку до відкриття та інтер’єр будиночку волонтер ГО «Команди небайдужих» Олександра Сиротенко.

Всі зібрані кошти під час новорічних та різдвяних свят підуть на благодійність. Якщо минулого року збирали кошти на облаштування дитячої кімнати у ветеранському центрі, то цього разу – на інклюзивний дитячий майданчик, який встановлять у Полтаві.

7-річний Святослав вже вдруге побував у Святого Миколая. Чітко відрізняє його від Діда Мороза. Під час візиту до будиночку попросив у Миколая подарунок – іграшковий автомат. А от стосовно подарунків на Новий рік ще не думав, проте вже скоро візьметься і за них.

«Домовився зі Святим Миколаєм, що завжди наводитиму лад вдома. Я просив про подарунок – хочу іграшковий автомат. Я вже другий раз прийшов до нього. Святий Миколай це зв'язок з церквою, духовністю і Богом. А Дід Мороз просто казкова істота. Ще не склав список подарунків, але незабаром почну писати Діду Морозу на Новий рік», - говорить Святослав.

Цьогоріч у будиночку з’явилась нова «послуга» - поруч з троном Святого Миколая знаходиться скринька для листів. Кожен може туди покласти свого листа з побажаннями, Миколай їх прочитає і намагатиметься виконувати мрії малечі. Загалом, будиночок працюватиме до з 17 грудня до 18 січня. Святий Миколай чергуватиме щовихідних та 19 грудня, де знаходитиметься з 12-ї до 18-ї години.

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...