• Головна
  • На Полтавщині знайшли могильну плиту 19 століття
09:04, 18 грудня 2017 р.

На Полтавщині знайшли могильну плиту 19 століття

Про незвичайну знахідку в с. Веприк Гадяцького району розповіла місцева мешканка.

Днями до редакції Гадяцького видання Bazar-Media зателефонувала вепричанка і розповіла, що коли на болотистій місцевості через село тягнули газопровід, то випадково вирили незвичайну знахідку - величезну (за словами жінки - як половина письмового столу) гранітну плиту.

Коли плиту вимили, то побачили напис: "Священик Михайло Нікіфоров, 1818 - 1885, помер січня 15". Робочі викликав трактор, повантажили плиту на причіп і відвезли в с. Горбанівка, де колись стояла Григоріанська церква.

Старожили розповідають, що в 1944 році комуністи приїхали туди на двох тракторах, зачепили тросами ту церкву і розвалили. Дах церкви спалили, а кам'яні стіни розібрали і побудували сарай. За повір'ями, священик, який служив в цій церкві, був похований саме там, в церковному дворі. А комуністи, коли розбирали церкву, розкидали все, а могили розрівняли. Саме так і потрапила ця надгробна плита на відстань приблизно в 5 км від церкви.

"А можливо, люди самі заховали, бо є така інформація, що в той час віруючі чоловіки вночі залізли на дзвіницю, зняли хрест і закопали в лісі, а попутно понадкопували в різних місцях, щоб, як кинуться шукати комуністи, то не знайшли і не знущалися ", - розповіла вепричанка.

Після того, як знахідку перевезли на місце колишньої церкви, небайдужі місцеві жителі в пам'ять про померлого священика, насипали біля плити могилу.

#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...