• Головна
  • На Полтавщині незаконно роздають заповідні землі
12:20, 6 вересня 2012 р.

На Полтавщині незаконно роздають заповідні землі

Прокурорами міст та районів перевірено дотримання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природно-заповідний фонд України» органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного контролю.

За результатами перевірки з’ясовано, що унаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків посадовцями Держуправління охорони навколишнього природного середовища в області жоден з об’єктів природно-заповідного фонду, оголошених у грудні 2011 року на сесії Полтавської обласної ради, в регіоні у встановленому законом порядку так і не створений.

Через бездіяльність осіб, на яких покладені обов’язки по управлінню та охороні об’єктів природно-заповідного фонду, їх межі в натурі не виносяться, охоронні знаки та аншлаги в достатній кількості не встановлюються. Як наслідок, об’єкти особливої охорони засмічуються відходами, забудовуються, зазнають іншого негативного впливу від людської діяльності. Нерідко частина земель об’єктів природно-заповідного фонду незаконно передається у власність громадян і юридичних осіб.

За результатами проведеної перевірки в органи державної влади та місцевого самоврядування прокурорами внесено 63 документів прокурорського реагування та складено протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення.

Наразі природно-заповідний фонд Полтавщини налічує 384 території та об'єкти загальною площею понад 142 тис. га, що складає 4,95% від загальної площі області. З них 29 мають статус об’єктів загальнодержавного, а 355 місцевого значення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...