• Головна
  • На Полтавщині стали більше використовувати пестицидів
17:25, 4 вересня 2012 р.

На Полтавщині стали більше використовувати пестицидів

У порівнянні з 2011 роком цього року у нашому регіоні простежується динаміка до збільшення використання пестицидів

У Полтавській облдержадміністрації обговорили питання виконання Програми «Захист рослин 2012». Координатором засідання був Володимир Замикула, заступник губернатора області.

Як зазначили під час наради, погодні умови осені 2011 року були сприятливі для розвитку та розповсюдження багатьох шкідливих організмів, більшість з них фізіологічно стійкими до зимівлі. Відтак, на початку року чиновники підготували та направили сигнальні повідомлення про шкодочинність таких шкідливих об’єктів, як лучний метелик, амереканський білий метелик, сисні комахи (клоп шкідлива черепашка, злакові попелиці, трипси), хлібні жуки, буряковий довгоносик-стеблоїд (до речі, нетипового шкідник для нашої зони) та хлібний жук вусач.

Розглянули і питання використання пестицидів. Як виявилося, у порівнянні з 2011 роком за перше півріччя 2012 року прослідковується динаміка до їх збільшення. Наприклад, 2 875,2 тонни пестицидів використали на площі 2 539,4 тис. га. Це значить, що на тисячі га використовували близько 800 кілограм пестицидів.

Хімічний метод був застосований на зернових колосових культурах — 569,0 тис. га, кукурудзі — 697,3 тис. га, сої — 292,6 тис. га, цукрових буряках — 521,6 тис. га, соняшнику — 303,3 тис. га. Біологічний захист був проведений на площі 114,3 тис. га, при цьому було використано 40,1 тонни препаратів. За аналогічний період 2011 року було оброблено 69 тис. га сільськогосподарських площ.

Що стосується інспекторської роботи у сфері захисту рослин, то на виконання спільного наказу Міністерства аграрної політики, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я від 18 червня 2002 року № 19/210/37 «Про посилення державного контролю та нагляду за торгівлею пестицидами і агрохімікатами» був розроблений та затверджений План спільних перевірок, у наслідок яких були виявлені пестициди, не дозволені до використання в Україні, за результатами аналітичних досліджень державні інспектори отримали підтвердження, що дані пестициди є фальсифікатами, всього було вилучено 200 кг пестицидів, які не відповідають ДСТУ, матеріали по справах були передані до СБУ в Полтавській області для подальшого реагування. Усього було здійснено 495 планових перевірок та 34 позапланових, виявлено порушень у 361 випадку.

Наприкінці наради чиновники підбили підсумки: Програма «Захист рослин» виконана на 94%, програма Інокуляція сої — на 160%, програма комплексної біологізації захисту рослин 2008-2012 — на 160%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Пережила татарські набіги та Полтавську битву: історія Спаської церкви — найстарішої будівлі міста
Оголошення
live comments feed...