• Головна
  • У Полтаві збираються провести книжковий форум
12:42, 30 листопада 2017 р.

У Полтаві збираються провести книжковий форум

На Полтавщині наступного року хочуть покращити сферу книговидання. Зокрема, планують запровадити книжковий форум. 

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради переконаний, що таке нововведення додасть туристичної привабливості Полтавській області. 

– Полтавщина має давні літературні традиції, тому моя пропозиція про заснування на теренах області книжкового форуму в 2018 році є логічним продовженням даних традицій. До того ж це додасть туристичні привабливість Полтавщині, – написав він на своїй сторінці у соцмережі.

Ініціативу обговорювали днями на засіданні комісії з питань сприяння розвитку книговидання та книгорозповсюдження в Полтавській області. Скільки коштів знадобиться для втілення ідеї в життя – поки невідомо, підрахунків не здійснювали ще. За словами Анатолія Ханка, найближчим часом планується зустріч обласної влади і полтавських літераторів, щоб обговорити усі нюанси. 

– На нараді я озвучив пропозицію і ми домовились про ще одну зустріч з департаментом іформполітики, Спілкою письменників. Потрібно сісти і обговорити більш детально все, що стосується фінансів і насиченості даного форума (не тільки продаж,а й презентації, виступи письменників тощо), – пояснив Анатолій Ханко. 

Заступник голови облради апелює до того, що Полтава у плані літератури не гірша від Львова (де щороку проводять форум видавців – прим. авт.), Харкова, Києва. До слова, у Запоріжжі проводять літературно-мистецький фестиваль «Книжкова толока». 

На майбутньому книжковому форумі у Полтаві хочуть не лише продавати книги, а й влаштовувати цікаві презентації, виступи авторів тощо.

На видавництво книг дадуть більше грошей

Загалом обласна влада планує підтримати видавництво книг у області уже з наступного року, і збільшує на це фінансування, за словами Ханка. 

– Якщо протягом 2016-2017 років було виділено 400 тисяч гривень на це, то наступного року видатки збільшать до 600 тисяч, – говорить посадовець про фінансування видавництва книг за рахунок обласного бюджету. 

Запровадять книжковий конкурс на честь загиблих в АТО

Також у області є ініціатива запровадити конкурс патріотичної книги на честь Антона Цедіка, загиблого в АТО полтавця. На це, за словами Анатолія Ханка, з обласного бюджету знадобиться приблизно 60 тисяч гривень. Ще, як повідомив Ханко, є ідея аналогічного конкурсу й на честь загиблого в АТО Дмитра Коряка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...