Галузь тваринництва на Полтавщині освоює близько 1 млрд. грн. інвестицій

Про поточний стан та першочергові завдання у розвитку галузі тваринництва днями говорили на селекторній нараді під головуванням голови облдержадміністрації та за участі заступника голови облдержадміністрації Володимира Замикули.

За січень-липень 2012 року валове виробництво продукції тваринництва порівняно з січнем-червнем 2011р. зросло на 6,0%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 14,8%.

За 7 місяців поточного року господарствами всіх форм власності реалізовано на забій худоби і птиці 41,7 тис. тонн, вироблено 443,7 тис. тонн молока, 394,3 млн. штук яєць.

Порівняно з відповідним періодом 2011 року виробництво молока зросло на 5,6% , яєць – на 8,3%.
У сільськогосподарських підприємствах вироблено 219,8 тис. тонн. молока (1 місце по Україні), що на 15,4% більше ніж у відповідному періоді минулого року та 267,0 млн. штук яєць (ріст 14,2%).

Вирощування худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах у січні-липні 2012 року збільшилось на 17,9% і складає 29,7 тис. тонн.

У сільськогосподарських підприємствах на корову (по середньому поголів’ю) надоєно 3211 кг молока, що на 371 кг (13,1%) більше проти минулорічного показника. Це дає всі підстави за умови збереження відповідного темпу досягти поставленого завдання – надою 5000 кг молока на 1 корову.

Станом на 1 серпня 2012 року в усіх категоріях господарств налічується 305,5 тис. голів великої рогатої худоби, в тім числі 138,7 тис. голів корів, 366,1 тис. голів свиней, 83,3 тис. голів овець та кіз та 6889,3 тис. голів птиці.

В усіх категоріях господарств збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 0,8 %, корів – на 2,8%, свиней – на 6,7%, овець та кіз – на 30,4%, птиці – на 13,2%.

У сільськогосподарських підприємствах налічується 172,9 тис. голів великої рогатої худоби (1 місце по Україні), в тім числі 69,1 голів корів (1 місце по Україні), свиней – 204,5 тис. голів (6 місце по Україні) та 2545,6 тис. голів птиці.

У сільськогосподарських підприємствах збільшено поголів’я великої рогатої худоби на 2,6 %, корів – на 2,8 %, свиней – на 15,0 %, птиці – на 40,2 %.

В області вживаються заходи по залученню інвестицій в галузь тваринництва, спрямованих на її розвиток.

Ведеться робота по освоєнню інвестицій до 1 млрд. грн. - це реконструкція та будівництво тваринницьких об’єктів.

Поряд з тим на рівні Уряду велика увага приділяється питанням державної підтримки розвитку тваринництва у індивідуальному секторі. З цією метою прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 342 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 246» в частині виплати дотації за утримання та збереження фізичними особами молодняку великої рогатої худоби.

В області станом на 30 серпня 2012 року згідно оперативної звітності районних управлінь на виплату дотації подали документи 6729 фізичних осіб на 10092 голів телят, на загальну суму 4142,5 тис. грн.

Проте сьогодні такі результати нас вже не задовольняють, оскільки в області ідентифіковано, зареєстровано і видано фізичним особам паспорти та ветеринарні картки на молодняк великої рогатої худоби, який підлягає під виплату державної дотації, в кількості 17560 голів молодняку ВРХ, тобто це той резерв, який необхідно охопити дією державної програми.

Поряд з тим голова облдержадміністрації звернув увагу голів райдержадміністрацій на персональній їх відповідальності за організацію роботи направленої на розвиток тваринництва. Це стосується і забезпечення кормовиробництва, і зайняття активної позиції у питаннях пошуку інвестицій в галузь, і налагодженні належної роботи з населенням з приводу роботи державних програм.

Репортер Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
У 1995 році Україна приєдналася до Міжнародного співробітництва з питань підтримки та охорони успішного й тривалого природного вигодовування немовлят. Із 1 серпня по 7 серпня 2020 року майже у 170 країнах світу проводиться Тиждень грудного вигодовування. Медичні працівники проводять велику роз’яснювальну роботу для підтримки грудного вигодовування, бо грудне молоко – це ідеальна їжа для новонародженого: натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа легко засвоюєтьс...
Суспільство
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликає Уряд  України зберегти критично важливу програму підтримки сімей з дітьми - “пакунок малюка”, який останнім рішенням Уряду замінюють на грошову виплату. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Критично важливо, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу. Протягом двох років ЮНІСЕФ систематично збирав відгуки батьків н...
Суспільство
Минулого року на Полтавщині видатки на одного учні в середньому становили 25,1 тисяча гривень. Такі дані подає Мінфін в оновленому дашборді. У 2019 році у Полтавській області налічувалось 559 шкіл, 129 тисяч 559 учнів, 14 тисяч 793 вчителі. Середня кількість учнів на одного вчителя становила 8,8. Середні видатки на одного учня минулого року в регіоні склали 25 тисяч 106 гривень (з урахуванням дітей, які здобувають дошкільну освіту в НВК). Середні витрати н...
Суспільство
Учні Полтавських загальноосвітніх шкіл I-III ступенів № 26 та № 29 відтепер матимуть змогу поглиблено вивчати іноземні мови за допомогою сучасного комп’ютерного обладнання у нових кабінетах – лінгафонних лабораторіях – програмне забезпечення яких об’єднає yчнівські комп’ютери з учительським в мережу, дозволить дiтям записувати та прослуховувати себе, контролювати вчителю вимову, переглядати медiаконтент iз записами носіїв мови. Таких лабораторiй в Україні...
Суспільство
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні. Він зазначив, що Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на “зелену”, “жовту”, помаранчеву” та червону “зони”. “Ми чесно та прозоро висвітлюємо ситуацію в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чи потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. В Міністерстві охо...
Культура
Полтавська бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара запрошує полтавських дітей взяти участь у конкурсі малюнку на асфальті , який відбудеться 6 серпня об 11 годині. Тема конкурсу « Друзі в моїх улюблених книжках та фільмах». « - Запрошуємо всіх охочих помалювати разом, проявити свою фантазію, творчі здібності та поділитися позитивними емоціями з друзями! Полтавська мисткиня, Марина Шевченко , засновниця арт-студії «Кольорова зебра» допоможе визначити най...
Культура
5 серпня 2020 року на базі Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації відбудеться онлайн-марафон «Смачна Полтавщина». Про це повідомляє Департамент культури і туризму Полтавської ОДА. Головна мета проєкту – об’єднати презенторів гастрономічних особливостей Полтавщини та надавачів туристичних послуг України. Протягом онлайн-марафону презентуватимуть гастрономічні магніти регіону, майстер-класи з їх виготовлення тощо. Актуал...
Суспільство
Багато років поспіль у Полтаві по вулиці Небесної сотні знаходився притулок для бездомних тварин. Вчора ж заклад ( по факту приватну садибу) закрили і почали демонтувати: через несплату кредиту і подальший продаж землі нові власники ділянки почали зносити приміщення і просто випускати тварин на вулицю. Ситуація викликала резонанс – про неї стало відомо широкому загалу зі сторінки зоозахисників UAnimals. Наразі вирішується питання стосовно перевезення соба...
Суспільство
Аби парки Полтави сяяли чистотою, інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виготовила гігієнічні комплекти для збору собачих екскрементів. Комлекти зроблені із вторинної сировини та мають для зручності совочок. Заступник міського голови Олексій Чепурко коментує: - Комплекти роздаватимуть безкоштовно. Частину буде передано до КП “Декоративні культури”, яке потім розподілить їх по парках, частину інспектори самі будуть ро...