• Головна
  • Випускники ПТУ та коледжів наступного року здаватимуть ЗНО
16:32, 20 листопада 2017 р.

Випускники ПТУ та коледжів наступного року здаватимуть ЗНО

Два рівні складності іноземної мови, адаптація тестів для дітей з вадами зору та інші нововведення зовнішнього незалежного оцінювання-2018.

Наступного року учні професійно-технічних навчальних закладів та коледжів вперше складатимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Випускникам цих закладів результати зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію. За інформацією “Освіторія медіа”, через рік для випускників ПТУ можуть впровадити ЗНО й з інших предметів.

Тести з найпопулярніших серед абітурієнтів дисциплін – української мови та літератури, історії України й математики – адаптують для дітей з вадами зору. З них приберуть завдання, які неможливо виконати за допомогою шрифту Брайля.

З переліку предметів для здачі ЗНО прибрали російську мову, адже вона виявилася одним із найнепопулярніших предметів. Разом з тим, можна замовити бланк із завданнями з будь-якого предмету мовою національних меншин: кримськотатарською, молдавською, польською, російською, румунською чи угорською.

Тести з іноземної мови розробили двох рівнів складності: В1 (рубіжний) та В2 (просунутий), а також додали до них аудіювання. Тести В1 передбачені для учнів, які вивчали іноземну на стандартному рівні. В2 складатимуть ті, хто вивчав мову на профільному рівні та випускники, яким результат ЗНО зараховуватимуть у якості оцінки за випускні іспити.

Наступного року для вступу до вищих навчальних закладів будуть дійсними сертифікати ЗНО лише 2016, 2017 та 2018 років. Для англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть сертифікати лише 2018 року, через зміну формату тестування.

Пробні ЗНО відбудуться 24 та 31 березня, зареєструватися на них можна буде протягом 9-31 січня.

Основна сесія ЗНО триватиме з 22 травня до 13 червня. Реєстрація на нього розпочнеться 6 лютого і триватиме до 19 березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...