12:29, 20 листопада 2017 р.
На Полтавщині стартує фестиваль документального кіно Docudays UA
Із 20 листопада по 10 грудня Полтавщиною мандрує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України.
Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів – місцеві кінотеатри, будинки культури, школи та вищі навчальні заклади, кіноклуби й креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально-виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі та глядачки матимуть нагоду поспілкуватися з режисерами стрічок, запрошеними правозахисниками, діячами культури.
Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.
Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.
Про глобальну торгівлю китами, дельфінами й моржами – бізнес, сповнений жорстокості та корупції – розповідає фільм «Народжені бути вільними» (режисерка Ґаяне Петросян). Це відважне викривальне дослідження від журналісток-дайверок отримало приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017. Реалізуючи своє право на місто, мешканці Стамбула виступають проти комерціалізації публічного простору – у стрічці «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек». Фільм-спостереження «Ама-Сан» Клаудії Варежау занурює глядачів у повсякдення японських жінок-пірнальниць. «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» (режисер Аскольд Куров) присвячена історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії.
Спеціальні покази Мандрівного Docudays UA
У фільмі «Боротьба Джамали» шведська журналістка Елін Йонссон фіксувала життя співачки і її сім’ї в Україні та Криму, розповідаючи трагічну історію родини та про її нинішні складнощі, пов’язані з окупацією. Через особистий і сильний портрет Джамали, а також пісню «1944», фільм звертається до історичних подій, депортації кримських татар і до сьогоденної політичної проблеми.
«Війна химер» (режисерки Анастасія та Марія Старожицькі) – особиста історія однієї з режисерок, яка переосмислює власний травматичний досвід, пов’язаний із війною. Це подорож двох закоханих до лінії фронту та спроби спільного життя після всього пройденого.
«Війна химер»
Основні локації фестивалю на Полтавщині.
Полтава:
Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського (вул. Небесної Сотні, 17);
Полтавська обласна бібліотека для дітей та юнацтва імені О. Гончара (вул. Олеся Гончара, 25а);
Центральна міська бібліотека (вул. Алмазна, 6/11);
Полтавська філія Суспільної служби України (Соборний майдан, 15);
JUMP Галерея сучасного мистецтва (вул. Монастирська, 3);
Бібліотека-філіал №2 (вул. Небесної Сотні, 61).
Гадяч:
Гадяцька центральна районна бібліотека імені Лесі Українки (площа Миру, 19);
Кіноконцертний зал «Дружба» (вул. Гетьманська, 14).
Пирятин:
Районний будинок культури (вул. Соборна, 59).
Лубни:
Лубенська центральна районна бібліотека імені В. Малика (проспект Володимирівський, 45).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...