• Головна
  • В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок
08:20, 20 листопада 2017 р.

В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок

В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок

17 лютого в Полтавському краєзнавчому музеї відкрили персональну виставку авторських ляльок "Полотняні стежки долі" заслуженої майстрині народної творчості Наталії Свиридюк. На виставці представлені близько 40 ляльок-мотанок, одягнутих в національне вбрання, що характерне для Полтавщини.

Роботи вирізняються особливою узгодженістю форм і декору. Полтавська вишиванка, старовинні тканини, пишні і витончені хрестики на обличчях підкреслюють авторську своєрідність майстра й водночас тонке розуміння народних традицій. Підґрунтям для створення цієї виставки була велика праця майстрині – етнографічне дослідження української народної іграшки, зокрема – вузлової ляльки. Пані Наталія проводила етнографічні експедиції у Шишацькому, Диканському та інших районах Полтавської області, де опитала місцевих старожилів про народну ляльку.

В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-1

Вже близько п’ятнадцяти років майстриня вивчає цю тему:«Це традиційна лялька, вона така тепла, добра. Хотілося показати, які наші українські жінки – письменні, розумні, з якими намітками, з якими головними уборами тобто. Щоб показати, що Україна варта поваги в світі, що ми не тільки жили в кріпацькому і не тільки були залежними і жили під Москвою. Було таке, коли була доба козаччя, коли ми були вільні і красиві. І от це у нас зараз відроджується, і тому мені дуже хотілося показати оцей посил», – розповідає Наталія Свиридюк.

На відкритті майстриню вітали творчі друзі, зокрема, вокально-хорова група «Домінос» під керівництвом Оксани Дронової та Аліни Зінченко. Багато охочих виявили бажання подивитися на шедеври народної творчості.

В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-2
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-3
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-4
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-5
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-6
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-7
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-8
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-9
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-10
В Полтаві відкрили виставку ляльок-мотанок, фото-11
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...