• Головна
  • На Полтавщині відновлять ботанічну пам'ятку "Бузковий гай"
10:04, 7 листопада 2017 р.

На Полтавщині відновлять ботанічну пам'ятку "Бузковий гай"

У Полтавській ОДА провели нараду щодо реконструкції урочища "Бузковий гай" у межах регіонального ландшафтного парку "Диканський".

Наразі існує проблема по утриманню, розширенню та осучасненню ботанічної пам'ятки природи площею 2 га. Оскільки останнім часом Бузковий гай більше нагадує не зону відпочинку, а чагарник, основна мета обласної і районної влади — відновити його до привабливого для туристів сучасного рівня.

Голова Диканської РДА Володимир Шкарбань розповів, що з часом бузок вироджується, і якщо зволікати, можна втратити цю культурну пам'ятку Диканського краю. Каже, штат працівників там невеликий, і вони здебільшого займаються науковою роботою та охороною, доглядають за цим гаєм, щороку розчищують, але цього недостатньо.

Фахівці планують максимально зберегти і відновити втрачені сорти бузку. До того ж, гай поділений на чотири сектори, і є можливість розпочати ці роботи спочатку на одному з них. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко закликав не експериментувати з викорчовуванням, назвавши це несистемною і неправильною роботою, залучити всіх фахівців, а концепцію у вигляді ескізів представити на обговорення громаді.

Валерій Головко дав завдання, щоб кожен написав власне бачення технічного завдання проекту. До проектування залучать громадськість і фахівців, представників карєзнавчого музею, які достеменно знають історію пам'ятки. Надалі, за фінансової можливості, планують приєднати до проекту впорядкування ставка.

Проект організації парку планують розробити за участю спеціалістів-дендрологів, приділивши особливу увагу зонам естетичного, екскурсійного й туристичного значення. Фахівці розрахують кошторис розчистки та благоустрою ставка. Лісники мають розрахувати вартість розчистки території та посадки.

Повторно домовилися зустрітися на початку грудня кожен зі своїми напрацюваннями, щоб вже цього року виділити кошти на проект збереження та осучаснення Бузкового гаю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...