• Головна
  • У Полтаві розшукують винуватця забруднення струмка і ставків
15:02, 27 жовтня 2017 р.

У Полтаві розшукують винуватця забруднення струмка і ставків

У Полтаві розшукують винуватця забруднення струмка і ставків

Між мікрорайонами "Сади", "Юрівка" та "Половки" розташовуються ставки, в один із яких впадає струмок. Але його стан – катастрофічний: від потічка тхне нафтопродуктами.

 "Тут чиста вода джерельна завжди бігла. А тепер зливають каналізацію і бензин з нафтобази. Мильна йде вода", – розповідає пенсіонерка Тамара.

Воду покриває тонка плівка нафтопродуктів. Ця проблема – не новина для місцевих, вона тягнеться ще з осені 2015 року. Тоді вперше в струмку з'явилися мастильні речовини. І відтоді, аби набрати води, місцеві йдуть до колонки на сусідню гору. Спроби з’ясувати, котре з підприємств забруднює воду, закінчилися нічим.

"Ми зверталися до міськради, до "Водоканалу", до інспекції з благоустрою, до державної інспекції з екології, до облради... Вони один на одного все звертають", – розповідає місцевий житель Олександр.

Не знає, що робити, і голова Київського району Сергій Синягівський. Лише обіцяє зайнятися проблемою.

"Я думаю, що протягом двох тижнів у нас уже буде певний результат", – говорить голова райради.

Однак місцевий житель Юрій Синенко, який переймається проблемою, розповів, що поблизу на території одного з СТО розташований зливоприймач. Якраз із нього і тхне нафтопродуктами. І він виявився далеко не єдиним. Із цих зливоприймачів вода потрапляє до струмка, далі – до каскаду ставків.

"Територій, що тут є, з усіма комунікаціями, немає в плані міста. Зазначено, що тут розташоване болото. Немає ні зливових колодязів, ні каналізації", – говорить місцевий активіст Юрій Синенко.

Однак директор СТО коментувати проблему відмовився – з питаннями порадив звернутися до власника. А той твердить, що про забруднення чує вперше, і віджартувався на прохання розповісти про утилізацію відходів власного підприємства.

"Лазити по каналізації – це не директорська справа. Правда?", – говорить чоловік на ім'я Володимир Миколайович.

Для того, аби якось вирішити проблему, один із місцевих активістів звернувся до поліції з відповідною заявою. Поліціянти, спільно з екологами та експертом-криміналістом, виїхали на територію СТО та відібрали зразки води зі зливоприймачів.

"У подальшому ці зразки будуть направлені на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру з метою встановлення, яка саме речовина міститься у воді, і ступеню забруднення даної води", – резюмує прес-офіцер відділення поліції №1 у Полтаві Володимир Пасічко.

Біля забрудненого ставка також взяли зразки ґрунту для проведення більш детальної експертизи. Поліція вважає: можна говорити про правопорушення за статтею 239 Кримінального кодексу України – "Забруднення або псування земель". Тепер проблемою займатимуться вже і правоохоронці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...