• Головна
  • На Полтавщині вже 9 лікарень приєдналися до системи eHealth
09:01, 23 жовтня 2017 р.

На Полтавщині вже 9 лікарень приєдналися до системи eHealth

Експерти проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я та професійних організацій навчали лікарів Полтавщини роботі з eHealth. Електронна система охорони здоров’я стане обов’язковою з 2018 року, але готуватися до її впровадження заклади області почали ще минулого літа. Вже сьогодні до eHealth приєдналися 9 закладів Полтавської області.

Про це повідомили у прес-службі проектного офісу eHealth.

Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися. Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню. Тоді як до недобросовісного лікаря пацієнти не підуть.


– У центрі уваги охорони здоров’я має бути пацієнт, а не п’ятдесят гривень в конверті, – переконаний Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.
Під час семінару головні лікарі спілкувалися з розробниками – командою проектного офісу при Міністерстві охорони здоров’я – про те, якою вони б хотіли бачити систему в майбутньому. Тестова експлуатація eHealth – спеціальний етап для виявлення та усунення максимуму недоліків.


– Ми були приємно вражені обізнаністю лікарів Полтавщини, – ділиться враженнями Світлана Котляревська, координатор навчальних програм проектного офісу eHealth. – Зворотній зв’язок допомагає робити eHealth кращим, практичнішим, тому запитання, знання та досвід лікарів для нас – на вагу золота.
Своїм освітнім туром проектний офіс планує охопити всі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Місто Полтава стало третім пунктом цього туру. Раніше команда проектного офісу вже відвідувала Бахмут та Харків. Тур відбувається за підтримки проектів U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку та EDGE.


Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Україна та найбільше в країні об’єднання пацієнтів – Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів. Після того, як розробку буде завершено й систему буде досліджено щодо інформаційної безпеки, її отримає на баланс спеціально створене для цієї мети державне підприємство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #системаeHealth
Оголошення
live comments feed...