• Головна
  • У полтавському краєзнавчому музеї триває унікальна виставка
13:04, 18 жовтня 2017 р.

У полтавському краєзнавчому музеї триває унікальна виставка

У Полтаві відкрилася виставка "Церковні старожитності" (металева пластика, вишивки, ікони) з історичних збірників Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Як повідомили в прес-службі музею, планомірне формування збірника церковних старожитностей почалося з передачі лубенською меценаткою, засновницею музейної справи в регіоні Катериною Скаржинською в 1906 році своєї приватної колекції.

Хранителем етнографічного і церковного відділів став Костянтин Мощенко - художник, архітектор, етнограф. Його подальші надбання надійшли в музей в 1915 році, під час Першої світової війни. У період Другої світової церковні раритети частково були вивезені в Німеччину. У 1950 - 1980-х роках предмети культу майже не надходили через антирелігійну політику радянської держави. Збір відновився за часів незалежності.

У сучасній колекції Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського налічується понад 300 одиниць культової давньоруської та пізньосередньовічної металопластики, а також вироби з мідних сплавів, пов'язані з старообрядницькою культурою. Виставка представляє і мальовничі образи на дереві, і вишиті деталі священичих шатів.

Виставка працює на мансардному поверсі музею з 13 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...