• Головна
  • Студент із Кременчука допоміг народити жінці у потягу
11:06, 20 серпня 2012 р.

Студент із Кременчука допоміг народити жінці у потягу

Студент прийняв пологи в плацкартному вагоні: батько-мусульманин ліз битися, його тримали провідники.

Батько-мусульманин ліз битися до акушера і вимагав розгорнути поїзд в сторону Одеси.

21-річний Роман Федько вночі приймав пологи в плацкартному вагоні поїзда Одеса-Харків. Посеред дороги в однієї з пасажирок відійшли води, інших лікарів у вагоні не було, тому взяти ситуацію під контроль довелося першокурснику Одеського медінституту, що повертався після оформлення документів у виші додому в Кременчук.

"Страшно, було дуже страшно", - зізнається хлопець. Втім, отримані раніше теоретичні знання допомогли на практиці. Юнак зізнається, що перед очима за лічені секунди пролетіли роки навчання в медучилищі і напісаниє конспекти. Однак в екстремальних умовах при відсутності обладнання, ліків та інструментів головним завданням помічника було - не розгубитися.

Приступити до породіллі Роману заважав її чоловік-мусульманин. Він вимагав розгорнути поїзд на Одесу і забороняв навіть торкатися його дружини.

"Я повинен це зробити, почав знімати з неї все нижню білизну і брюки або бриджі, а в них цього ж не можна робити. У них віра мусульманська, у них це повинна жінка зробити. Чоловік там, напевно, виходив", - розповів Роман.

Майбутнього батька тримали провідники, а молодого акушера і породіллю морально підтримував весь вагон. Провідниці перетворили плацкартне "купе" на міні-операційну. Коли поїзд зупинився на найближчій станції і туди за викликом прибула бригада "швидкої", на світло вже з'явився хлопчик.

Лікарі визнали: студент зі своїм завданням впорався добре. Сам герой випив чарку горілки і ще довго не міг оговтатися від пережитого шоку.

Мати Романа переказує, що коли той дістався будинку, вже через кілька годин пригоди, волосся на його голові все ще стояли дибки. Втім, родичі вчинку хлопця не дивуються. Кілька років тому він врятував життя дитині, якого присипало піском. В цілому Роман - вже 9-й спадковий медпрацівник в родині. Докторська династія вважає свою історію від 1825 року!

Оголошення
live comments feed...