• Головна
  • Вчителька з Полтави стала фіналісткою цьогорічної "Нобелівської премії" для педагогів
15:04, 9 жовтня 2017 р.

Вчителька з Полтави стала фіналісткою цьогорічної "Нобелівської премії" для педагогів

Цими вихідними в Києві серед кращих вчителів України, до п’ятірки яких потрапила й педагог з Полтави Тетяна Веркалець, обирали «Нобелівського» лауреата.

25237.jpg

25237.jpg

Вчителька історії Тетяна Веркалець

У столиці в театрі імені Івана Франка відбулась церемонія вручення національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. У світі її називають «Нобелівською» премією для педагогів. 


Лауреатом премії став 71-річний Паул Пшенічка, вчитель фізики та астрономії у Чернівецькому ліцеї №1. У 1991 році він створив для обдарованих учнів наукове товариство «Квазар», учасники якого реалізували понад 150 дослідницьких проектів. 


Нагорода переможцю – 100 000 гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації та поїздка на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай. 

Серед лідерів також  – Тетяна Веркалець, вчителька історії навчально-виховного комплексу №16. Вона перетворила кабінет історії на творчу лабораторію і заснувала клуб «Дебати».

Перед церемонією, напередодні, п’ятірка вчителів зустрілась із Президентом Петром Порошенком. Він привітав переможців престижного конкурсу. Говорили про Закон «Про освіту», зміни в галузі у зв’язку з новаціями. Глава держави особливо підкреслив, що сучасний педагог, який зможе вибудувати ефективну взаємодію з учнями, насамперед має бути особистістю творчою і відповідальною, ідеться на сайті Президента. Зауважив також, що освіта – найкращий інструмент, щоб змінювати світ.

– Успішного учня виховає лише успішний вчитель,–- сказав Петро Порошенко та додав, що «до дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, фахово його викладає». При цьому він наголосив, що вчитель має бути не лише фахівцем та наставником, а й справжнім другом для своїх вихованців.

А в суботу відбувалась сама церемонія, наживо її можна було подивитись на каналі «1+1».

А так відбувався відбір до фіналу і випробування вчителів в Одесі у вересні:

Премію в Україні започаткувала громадська спілка «Освіторія» навесні цьогоріч. За півроку організатори отримали 632 заявки та 2500 номінацій з усіх куточків України.

У соцмережі Тетяну Веркалець привітала і директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко.  

25236.jpg

25236.jpg

Також щиро раді визнанню праці Тетяни Ярославівни колеги та учні, вчителі школи, у якій вона навчалась (гімназія №14).

Чим відзначилась Тетяна Веркалець

Родзинка методики викладання – створення в її кабінеті глобального учнівського простору учнів різних паралелей з 5 класу по 11 за принципом взаємодопомоги в процесі навчання, ідеться на сторінці проекту Global Teacher Prize Ukraine. Кабінет став творчою лабораторією, де народжуються цікаві ідеї та реалізуються найсміливіші плани.

На його стінах висить створений учнями плакат «Творімо… Країні не вистачає нобелівських лауреатів».

А своїм завданням натхненна вчителька вважає: підштовхнути, скерувати й не заважати. І це дає свої результати: її учні переможці численних міжнародних й українських конкурсів, олімпіад, проектних робіт. 

Ця надзвичайна вчителька взяла собі за правило ніколи не вимагати від учнів того, що не зможе показати на власному прикладі, не тільки в навчанні, але й у творчості. Тому вона разом із учнями бігає крос, співає в шкільному хорі, танцює на конкурсах. Вона не здається й надихає інших. 
У межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Тетяна Веркалець організувала та провела історичний квест для учнів і мешканців міста «Полтава історична». Була одним із організаторів проекту з плетіння маскувальних сіток для воїнів АТО учнями школи. 2015 року Тетяна Ярославівна стала депутатом Щербанівської сільської ради, вона у складі комісії з питань культури, освіти та спорту. Разом із іншими членами комісії в 2017 вони розробили та представили проект «Простягни руку першокласнику». Також Тетяна Веркалець очолює методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін Полтави, адміністратор сайту «Інформаційний простір вчителів історії Полтави» (http://history-pl.ucoz.ua), куратор і лектор творчої групи вчителів історії міста «Використання хмарних технологій в навчанні». Постійно проводить майстер-класи для колег міста, області, студентів, слухачів курсів Інституту післядипломної освіти. Обмінюється досвідом завдяки участі в міжнародних освітніх програмах: стажування в університеті Яд Вашем (Єрусалим), освітній проект «Усна історія» (Прага).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...