• Головна
  • Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая
10:04, 5 жовтня 2017 р.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая

Тільки дві з п'яти поданих мешканцями Полтави електронних петицій набрали необхідну для розгляду кількість голосів.

Полтавці не надто активно використовують інструмент електронних петицій для впливу на місцеву владу. Влітку 2017 року їх було подано лише п'ять, і тільки дві з них набрали необхідну кількість голосів для подальшого розгляду мерією. Але, як не дивно, полтавська влада відреагувала на всі питання, порушені в петиціях літнього періоду.

1. Про облаштування в Полтаві Меморіалу пам'яті Кузьми Скрябіна

У Полтаві мешкає дуже багато шанувальників творчості українського співака Андрій Кузьменка – Кузьми Скрябіна, який трагічно загинув 2 лютого 2015 року в автокатастрофі на Дніпропетровщині. Вони регулярно влаштовують пам'ятні заходи і хочуть облаштувати у місті меморіал артисту. При цьому вони погоджуються побудувати його власним коштом, а від влади просять тільки виділити ділянку та надати дозвіл на встановлення.

"Громада Полтави звертається до Вас з проханням розглянути питання про дозвіл на встановлення та визначення місця розташування меморіалу пам'яті видатного українця, щирого патріота нашої країни, талановитого співака та багатогранної людини Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка). Меморіал буде виготовлено коштами волонтерів, прихильників та однодумців", - таку петицію на сайті Полтавської мерії розмістила Олена Матієнко 13 травня 2017 року.

Вона швидко набрала необхідних 250 голосів. Міськрада на запит досить швидко відреагувала і напередодні чергової сесії 15 вересня депутати, серед яких виявилося теж немало шанувальників таланту Скрябіна, розглянули петицію та доручили профільним управлінням міськвиконкому визначитися з можливим місцем встановлення меморіалу та подати проект на розгляд наступної сесії.

2. Про ремонт дороги по вулиць Глібова, Дорошенка і Харчовиків

В перший день літа на сайті з'явилася петиція про ремонт доріг на полтавськх вулицях, які вже не один рік перебувають у занедбаному стані. Цими вулицями пролягає маршрут для великовантажних автівок, які прямують від автотраси "Харків - Київ" в напрямку Гадяча. Тому дороги на вказаних вулицях інтенсивно руйнуються і потребують термінового ремонту.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-1

"Вже не один рік просимо міську владу відремонтувати дорогу по вул. Глібова Дорошенка і Харчовиків та відновити маршрут міського автобуса № 4", - зазначає авторка петиції Людмила Пурас. Незважаючи на те, що вона набрала лише два голоси, міська влада, яка останні два роки не шкодує коштів на ремонт полтавських автодоріг, в серпні оголосила тендер на ремонт цих вулиць. Тож найближчим часом ремонтні роботи мають розпочатися.

3. Благоустрій та ремонт дитячих та спортивних майданчиків Полтави

Напередодні місцевих виборів 2010-2015 років полтавські політики встановили безліч дитячих майданчиків, але після виборів забули про них. З часом гірки та гойдалки почали руйнуватися і стали небезпечними для малюків. У Полтаві за другий квартал 2017 року на дитячих майданчиках травмувалися 46 дітей. Полтавці забили на сполох.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-2

"Інформуємо, що багато молоді та, зокрема, й юних полтавців проводять вільний час на вулиці (на дитячих та спортивних майданчиках). Дитячі та спортивні майданчики в Полтаві перебувають у занедбаному стані, що, в свою чергу, створює небезпеку маленьким полтавцям. Отже, враховуючи вищевикладене, просимо створити комісію з представників профільних управлінь міськради, депутатів міськради та представників громадськості з метою обстеження дитячих та спортивних майданчиків щодо безпечності їхньої експлуатації; терміново забезпечити капітальний та плановий ремонти дитячих та спортивних майданчиків Полтави; чітко визначити балансоутримувачів майданчиків", - звернувся до влади Дмитро Таран.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-3

Петиція набрала 264 голоси з 250 необхідних. Депутати оперативно відреагували і на сесії 16 червня виділили з бюджету необхідні для ремонту кошти. Також міська влада створила комісію для обстеження споруд дитячих майданчиків.

4. Про збереження Кадетського корпусу.

В червні 2017 року стало відомо, що поруч з пам'яткою історії і архітектури забудовники хочуть побудувати багатоповерхівку. Це викликало протест у полтавців.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-4

"Прошу депутатів прийняти рішення про заборону будівництва житлових будинків та інших споруд в безпосередній блискості до історичної будівлі кадетського корпусу. Також прошу не лише не надавати дозволу, а й заборонити будівництво та розробку документації житлового будинку, з підземною парковкою, за адресою: вул. Соборності 42 б, що в 30 метрах від стін пам'ятки архітектури - кадетського корпусу. Лише подумайте, що буде з історичною будівлею коли під стінами почнуть забивати сваї !!!" - написав автор петиції Олександр Пилипченко.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-5

Зважаючи на суспільний резонанс і пам'ятаючи криваві події під час акції протесту проти забудови "Газетної арки" в центрі міста, депутати міськради зняли з порядку денного літньої сесії питання погодження проекту забудови багатоповерхівки біля Кадетського корпусу.

5. Перешкоджання навмисним підпалам колишньої вечірньої школи по вул. Павленківській.

Доля ще однієї історичної будівлі викликала занепокоєння полтавців. Колишня вечірня школа за адресою вул. Павленківська, №6 перебувала на балансі Управління освіти міськвиконкому, яке її не використовувало. Приміщення в центральній частині міста стояло пусткою без охорони, згодом його вподобали безхатьки та наркомани. Влітку колишня школа пережила зо два десятки пожеж. Інколи рятувальники приїжджали гасити займання по два рази за ніч. Потавці запідозрили, що будівлю навмисно хочуть знищити, натомість побудувати багатоповерхівку чи офісний центр.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-6

"Протягом останнього місяця ледь не щодня відбуваються пожежі у приміщенні колишньої вечірньої школи по вул. Павленківській. Дана будівля стоїть занедбаною вже не першій рік, проте лише зараз вона чомусь стала надзвичайно "пожежонебезпечною". Був випадок коли пожежникам довелося виїжджати туди гасити пожежу двічі на добу. За весь цей час правоохоронним органам "не вдалося" встановити осіб, дії яких (умисні або необережні) спричиняли такі пожежі. Така відсутність "інтересу" є щонайменше дивною. А що, якщо невідомий підпалювач знахабніє від безкарності настільки, що наступного разу підпалить, приміром, міську раду", - написав автор петиції Володимир Світалка.

Стало відомо, про що полтавці просили мера Мамая, фото-7

14 серпня відбулося виїздне засідання робочої групи міськради з вивчення питання збереження зазначеної будівлі. Депутати вирішили передати приміщення колишньої вечірньої школи на баланс КП "Житлово-експлуатаційна організація № 2". Зараз міськвиконком шукає орендатора для напівзруйнованої історичної будівлі.

Нагадаємо, що для того, аби полтавська влада розглянула електронну петицію від містян, вона має набрати на сайті міськради 250 голосів за 60 днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
live comments feed...