• Головна
  • Державною екологічною інспекцією у Полтавській області призупинено будівництво полігону ТПВ
17:20, 16 серпня 2012 р.

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області призупинено будівництво полігону ТПВ

Державною екологічною інспекцією у Полтавській області здійснено перевірку фактів, викладених у заяві громадянина Побережника М. С. щодо порушень вимог природоохоронного законодавства при будівництві полігону твердих побутових відходів (ТПВ) та розміщенні відходів Петрівською сільською радою Хорольського району. Держекоінспекцією була проведена перевірка в ході якої виявлено, що дійсно зазначеною радою розпочато будівництво полігону ТПВ та розміщення відходів при відсутності проекту відведення земельної ділянки, проектно-технічної документації з розділом Оцінка впливу на навколишнє середовище та позивного висновку державної екологічної експертизи, повідомляє прес-служба Мінекології.

Крім того, означене будівництво та розміщення відходів здійснювалося за відсутності дозволу на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару ґрунту); дозволу на розміщення відходів.

За фактами виявлених порушеннь до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто Петрівського сільського голову за ст. ст. 52, 53-3, 79-1, 82 КУпАП на суму 850 гривень.

Також, Держекоінспекцією прийнято рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності з будівництва полігону ТПВ і розміщення відходівна території Петрівської сільської ради Хорольського району в межах с. Лози; розраховано шкоду на суму 17 тис. 679 грн зумовлену засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства та пред’явлено відповідну претензію Петрівській сільській раді Хорольського району

Враховуючи відмову сільської ради щодо відшкодування в добровільному порядку збитків завданих державі, Господарським судом Полтавської області за відповідним позовом прийнято рішення на користь Держекоінспекції щодо стягнення з Петрівської сільської ради Хорольського району зазначених збитків, а Державною виконавчою службою Хорольського управління юстиції відкрито виконавче провадження щодо стягнення збитків.

Оголошення
live comments feed...