• Головна
  • Сьогодні в Полтаві мітингували через відсутність ремонту доріг
15:01, 22 вересня 2017 р.

Сьогодні в Полтаві мітингували через відсутність ремонту доріг

Близько півсотні людей зібралися сьогодні, 22 вересня, на мітинг в обласному центрі під стінами Полтавської районної ради перед депутатською сесією. Вимагали, аби гроші, виділені з бюджету, витратили саме на те, на що планували спочатку – на дороги, бо потерпають люди вже 26 років.

У жителів Макухівки, Андрушок, Терешок, Грабинівки через невиконання обіцянок владою вже уривається терпець.

– Народний депутат України Юрій Бублик надав нам виписки, куди були витрачені кошти, виділені з державного бюджету, за 2016 рік. Усього на Полтавську область надали 6 961 887 гривень. У цьому ж році район отримав більше 12 мільйонів. З них близько 2 мільйонів мали б витратити на ремонт доріг біля села Андрушки. Там у нас навіть асфальту немає, «швидка» доїхати не може. Просимо зробити дорогу вже 26 років. Хіба ми хочемо якоїсь розкоші? – розповіла одна з мітингувальниць Світлана, жителька Андрушок.

23595.JPG

23595.JPG

Світлана

Люди обурливо кричали, підтверджували слова Світлани, тримали плакати, на яких зазначалося «Досить політики, зробіть нам дороги!».

23590.JPG

23590.JPG

– Ми, аби хворий отримав допомогу, змушені на ношах тягти кілометр до місця, куди «швидка» зможе приїхати, – ділиться Світлана.

У відповідь вирішила виступити депутатка районної ради, екс-очільниця Полтавської райради Оксана Гончаренко.– Ми, депутати, відвертаємося від людей. А це неправильно. Сьогодні на сесії у районній раді частина депутатів планує блокувати виділення коштів на ремонт доріг у селах Макухівка, Андрушки і Грабинівка. Апелюють до того, що на Ковалівську сільську раду (яка саме й опікується вищеперерахованими селами) виділяють надто багато коштів. Ми розуміємо, що це місця екологічного лиха – там поруч сміттєзвалище. Тому ми плануємо добитися того, аби гроші на дорогу все ж таки були, – розповідає Оксана Гончаренко.

23596.JPG

23596.JPG

Оксана Гончаренко

Не лише дороги хвилюють громаду Андрушок і Макухівки. Люди також просять щось вирішити нарешті з макухівським сміттєзвалищем, яке отруює їм життя.

Доведені до відчаю писали на плакатах: «Сміттєвози розбивають наші дороги!», «Ми живемо поруч з вашим сміттям!».

– Ми хочемо, аби кошти направили туди, куди їх спершу виділили! Ми підемо в міську раду, якщо сміттєвивозом з Полтави керують вони. Ми готові на все, аби тільки це було якось врегульовано, а не так як зараз – лише забруднюють наші території і розбивають наші дороги! Уже ніяк взагалі їздити, – кричали люди.

23597.JPG

23597.JPG

Із Терешок також приїхали на мітинг, аби заявити, що їхні діти щодня ризикують життям і здоров’ям, добираючись до школи на автобусі-розвалюсі.

– Ми зверталися до депутатів районної ради, аби виділили новий шкільний автобус. Старий був настільки поганий, боялися, що розвалиться прямо на трасі або колеса відпадуть. Тож на новий влада з держбюджету виділила кошти, проте наші діти його так і не отримали. Зараз маємо поламаний автобус, списаний з Рунівщини, а туди вони купили новенький. Бо там територіальна громада під керівництвом Михайла Кононенка, якому, мабуть, більше треба. Зате за документами все нормально – начебто оновили нам автопарк, – розповіли жительки Терешок.

23591.JPG

23591.JPG

Михайло Кононенко

Згідно з паперами, наданими учасниками зібрання, на оновлення Терешківського автопарку виділили 1 мільйон 800 тисяч гривень, проте куди пішли кошти, громада району й досі не знає.

Мітинг, не дивлячись на загальне обурення, пройшов доволі мирно – о десятій люди організовано вирушили на сесію Полтавської районної ради. І вже там очікували рішення.На щастя, сесія завершилася вдало – рішенням депутатів близько 2 мільйонів гривень виділять для капітального ремонту дорожнього полотна біля Андрушок, Макухівки і Грабинівки.

Чи вирішать інші питання, що вивели людей під стіни районної ради, дізнаємось згодом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...