• Головна
  • У Полтаві висадять екзотичні дерева та рослини
12:20, 15 вересня 2017 р.

У Полтаві висадять екзотичні дерева та рослини

У Полтаві висадять екзотичні дерева та рослини

Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського отримав безцінний подарунок - саджанці екзотичних видів дерев і чагарників.

Як повідомили в прес-службі музею, це саджанці метасеквойї, магнолії, бузку різних сортів, серед них і перший український високодекоративний сорт "Полтава".

Живі експонати надійшли від онуки першого завідувача музею Михайла Олександровича Олеховського - Наталії Михайлівни Литвиненко - ботаніка, кандидата біологічних наук. Насадження цих культур поповнять меморіальну частину дендропарку музею, де ростуть дерева в пам'ять вчених-натуралістів, музейних корифеїв.

Довідка SQ: Метасеквойя (лат. Metasequoia) - рід хвойних дерев сімейства Кипарисові. В даний час існує єдиний реліктовий вид роду - Metasequoia glyptostroboides Hu & W.C.Cheng - Метасеквойя гліптостробовідная, або Метасеквойя гліптостробоідная.

Ця рослина з пізнього крейдового періоду по міоцен-пліоцену було одним з основних домінантів в лісах на величезних територіях в Північній півкулі (включаючи Північну Америку, більшу частину Сибіру, ​​Східну Європу, Кавказ і Гренландію). В даний час в дикому вигляді рослина збереглося лише в Центральному Китаї, в провінціях Хубей і Сичуань. Вид знаходиться на межі вимирання і занесений до Міжнародної Червоної книги.

Метасеквойя широко вирощується як садово-паркова культура, наприклад, в США, Канаді та ряді європейських країн, в тому числі - в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...