• Головна
  • В Більське городище планують вкласти 14 млн гривень
08:55, 12 вересня 2017 р.

В Більське городище планують вкласти 14 млн гривень

На розвиток Більського городища планується виділити 14 млн грн.

Історико-культурний заповідник «Більськ» повинен стати популярним в Україні туристичним місцем. Але для цього необхідно поетапно працювати над його популяризацією. Про це йшла мова на черговій апаратній нараді в Полтавській облдержадміністрації.

На території історико-культурного заповідника щороку знаходять унікальні артефакти. Як, наприклад, в цьому році влітку, коли на розкопках виявили скіфське золото, стародавні амфори, наконечники для стріл та інше.

"Зараз заповідник налічує близько 11 500 музейних експонатів. Вони демонструються, зокрема, в Полтавському краєзнавчому музеї, а також в Харкові", - розповів начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.

Крім того, на території Більського городища діє міжнародна літня археологічна школа, а на основі місцевих знахідок регулярно друкуються фахові видання. Також в заповіднику постійно проводять екскурсії, під час яких можна зануритися в дух скіфських часів.

"Уже 110 років вчені досліджують городище", - додає директор заповідника Ігор Корост. "Однак роботи для археологів тут вистачить ще як мінімум на стільки ж".

За словами голови Полтавської ОДА Валерія Головка, популяризація Бєльського городища - прямий шлях до розширення туристичного потенціалу Полтавщини. В програму підтримки комплексу на найближчі п'ять років заклали 14 млн грн. На ці кошти, зокрема, планують побудувати музей під відкритим небом, поліпшити тутешню інфраструктуру. Документ повинен бути винесений на розгляд депутатів на черговій сесії обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...