• Головна
  • До Полтави приїхали «ПЕРЕМОЖЦІ-2»
14:04, 4 вересня 2017 р.

До Полтави приїхали «ПЕРЕМОЖЦІ-2»

У театрі ім.М.Гоголя відбулася презентація цього соціального мультимедійного проекту. Він розповідає історії учасників АТО, які на війні втратили кінцівки, але залишилися сильними духом.

Під час проекту відбувається збір коштів на їхню реабілітацію та спеціальні спортивні протези. На презентацію проекту «Переможці-2» у нашому місті також завітали його полтавські учасники.

Усміхнений та позитивний Юрій Дмитренко фотографується з друзями та родиною біля своєї величезної світлини на Театральній площі. Він служив у 54-ому окремому розвідувальному батальйоні. Навесні 16-ого року підірвався на міні, втратив ногу. Утім, це не зламало його бойовий дух, навпаки, хлопець почав активно займатися спортом.

Юрій Дмитренко, учасник проекту «Переможці-2»

- Ще коли був в госпіталі, вже почав займатися спортом. Я почав займатися після госпіталю крос-фітом. І після того займаюся веслуванням на тренажерах, зараз ще бігом, легкою атлетикою і крос-фітом продовжую займатися.

Зараз Юрій – учасник проекту «Переможці-2». На фото він стрибає через канат.

Юрій Дмитренко, учасник проекту «Переможці-2»

- Я прийшов, насправді, ми підбирали щось, намагалися щось придумати, що зі мною можна зробить. Тому що я можу багато чого, але що підійде саме для фото, для того, щоб показати все. Знайшли канат. Я сказав: «Давайте я спробую пострибати на канаті». В мене виходило, фотографу сподобалося, тому такий і вийшов образ.

Атовці, які в минулому спортсмени, або розпочали займатися спортом після поранення, – їхні фото стали «серцем» проекту «Переможці-2». Його кураторка Соломія Вітвицька розповідає: цього разу акцент робиться саме на спортивній ребалітації та протезуванню.

Соломія Вітвицька, кураторка проекту «Переможці-2»

- Є в нас така прогалина в законодавстві – ветеранам АТО спортивні протези безкоштовно не ставлять. Тобто, звичайні для ходьби – так, а ось зі спортивними протезами інша ситуація. Це лягає на плечі небайдужих людей. Тому ми упродовж нашого другого проекту закликаємо усіх підтримати наших переможців.

Спортивного протезу потребує й Костянтин Фішер. Ветеран АТО з Полтавщини до початку війни на Сході був тренером з кіокушинкай карате. Зараз, попри поранення та ампутовану ногу, чоловік прагне також навчати спорту юнаків.

Костянтин Фішер, учасник проекту «Переможці»

- Я планував створити спортивну таку школу, де я міг би тренувати молодь, яка зараз потребує спортивно-патріотичної підготовки, але без спортивного протезу це неможливо.

Небайдужим людям вдалося зібрати гроші на спортивний протез для Костянтина. А на сцені полтавського театру серед іншого проект «Переможці» презентував backstage роботи над представленими світлинами. Їхніми героями стали 15 учасників АТО та паралімпійців. Побачити українських переможців полтавці зможуть на Театральній площі до 12 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...