Чому для «доступного житла» вимагають довідку про чергу?

Умови отримання здешевленої іпотеки на житло для бажаючих спростили. У програмі «перебування на квартирному обліку» замінили на «потребування поліпшення житлових умов». І якщо потенційний власник омріяних квадратних метрів проходить за платоспроможністю, Новини Полтавщини поцікавилися, як довести те, що він потребує поліпшення житла.

У Полтавському регіональному управлінні Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву розповіли, що на  сьогодні право на отримання здешевленої іпотеки відповідно до Житлового Кодексу мають громадяни, які забезпечені житловою площею нижче за рівень, що визначений у встановленому порядку.

«Це ті громадяни, які проживають у приміщеннях, що не відповідають встановленим санітарним і технічним вимогам; які хворіють на деякі форми тяжких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати у комунальній квартирі або в 1 кімнаті із членами своєї сім'ї.

Наступна категорія громадян - ті, які проживають за договором піднайму жилого приміщення. Далі, це громадяни, які проживають тривалий час (понад 5 років) за договором найму в будинках, що належать громадянам на праві приватної власності. І така категорія громадян, які проживають у гуртожитках. Крім того, вони не повинні мати в приватній власності житлової площі», - зазначила представник обласного Фонду сприяння молодіжному будівництву Юлія Іванишина.

Коли ж звертаєшся безпосередньо у Фонд, серед інших документів у кандидата на 3% іпотеку просять довідку про перебування на черзі.

Чому від позичальника хочуть бачити саме цей документ,  Новини Полтавщини попросили роз'яснити  першого заступника голови ОДА Віктора Животенка:

«Потребувати» і «стояти на черзі» - це конфліктне питання і воно чітко й ясно не виписане. Одні трактують, що це повинна підтверджувати довідка, що ти стоїш на черзі. Хоча в постанові говориться лише, що це документ, який підтверджує, що людина потребує поліпшення житлових умов.

Яким є цей документ, ніде ніхто нічого не сказав. Молодіжне будівництво відстоює думку, що під ним розуміється  довідка про квартирний облік.  Коли ж задаєш питання, де це виписано,  ніхто відповіді не може дати.

Тому я рекомендую всім бажаючим пробувати, бо багато хто з тих чи інших причин свого часу не став на чергу, не тому, що не потребує поліпшення житлових умов. Якщо ти, скажімо, проживаєш в гуртожитку, то це повинна бути довідка, що ти проживаєш в гуртожитку, тоді даєш довідку з БТІ, що власності на нерухоме майно в тебе немає. Чим  це не показник, що ти потребуєш поліпшення житла?», - прокоментував Віктор Животенко.

Вирішальне рішення, чи є ці документи вагомим аргументом щодо поліпшення житлових умов, буде приймати банк.

Новини Полтавщини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі