Мер Полтави розповів про програму «Доступне житло»

Міський голова Полтави детально розповів про програму «Доступне житло»

Квартирне питання завжди було актуальним для України. У зв’язку із цим міський голова Полтави Олександр Мамай дав інтерв’ю на тему програми «Доступне житло», яке розміщено на офіційному сайті Полтавської міськради. Публікуємо його із незначними скороченнями.

— Хто може брати участь у програмі «Доступне житло»?

— Ті громадяни, котрі мають необхідність у покращенні житлових умов і є платоспроможними. Щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Нижня межа для родини з трьох осіб — мінімальний річний дохід 55 тисяч гривень.

— Який алгоритм кредитування?

— Громадянин має звернутися до розпорядника коштів — Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (вулиця Козака, 1-а) з документами та до банку для отримання іпотечного кредиту. До речі, кредитування здійснюють «Ощадбанк», «Укргазбанк», «Укрсоцбанк». Отримавши кредит, людина купує квартиру у визначених будинках.

— Будь ласка, назвіть адреси у Полтаві.

— Квартири під програму виділяються у багатоповерхівках на вулиці Курчатова, 3-а (забудовник — управління капітального будівництва міськвиконкому), на вулиці Панянки, 65-б та 75 (забудовник — ТзДВ «Полтаватрансбуд»). Розглядається пропозиція щодо залучення ТОВ «Сучасний дім» з ще одним будинком на вулиці Бідного.

— Які документи потрібно надати бажаючим?

— Перш за все, документи, які підтвердять вашу потребу у покращенні умов проживання. А ще — довідку про склад сім’ї, відомості про доходи за останні шість місяців, копію свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, копію паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків, заяву про надання часткової компенсації відсотків.

— Це, між іншим, ще один позитив: для людей важливо, що відсоткову ставку кредиту частково компенсують...

— Так, про це йдеться у договорах між громадянинами, згаданим фондом, банком та забудовником. Тобто людина сплачує 3 відсотки ставки за кредитом та тіло кредиту. 13 відсотків ставки компенсує державний бюджет.

— Де можна ознайомитися з положеннями Програми детальніше?

— І на сайті Полтавської міської ради, і на сайті Полтавської обласної державної адміністрації викладено комплект документів на цю тему. Консультації надають Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, відділ обліку, розподілу та приватизації житла міськвиконкому (вулиця Жовтнева,36, кабінет 142) та банки. Нині активно формується список бажаючих. Тож, шановні полтавці, думайте, зважуйте, вирішуйте, та головне — скористайтеся шансом і станьте господарями квартир, які на вас чекають.

Андрій ПЕТРОВ, «Полтавщина»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі