Полтавці визначили хто краще валяє дерева

Свою спритність у звалюванні дерев лісівники перевіряли у XV-му обласному традиційному конкурсі вальників лісу, що проходив на території Шищацького лісництва ДП «Миргородський лісгосп».

Шість найвправніших чоловіків змагалися у п’яти конкурсних завданнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні сучків та звалюванні дерев.

Головною метою змагань стало не лише підвищення престижу професії вальника, а й зменшення виробничого травматизму на лісозаготівлях. За будь-яких природних умов в лісах України щоденно виконують свою складну й доволі небезпечну роботу понад 10 тисяч вальників. Від майстерності та професіоналізму цих людей не в останню чергу залежить товарна якість заготовленої деревини, а головне - безпека праці, за якою стоять людські долі. Окрім спортивного азарту конкурс допомагає неупереджено оцінити загальну кваліфікацію робітників лісу, адже лісгоспи зазвичай направляють своїх кращих представників.

Уже на першому етапі боротьби кожен учасник демонстрував свої переваги у тому чи іншому завданні. Адже кожне випробування має свої тонкощі. Наприклад, завдання з обрізування сучків. Необхідно бути справжнім професіоналом, щоб швидко зрізати 32 штучні гілки, розміщені у певній послідовності і під різними кутами, при цьому не зачепивши деревини. Тому кожен учасник змагань намагався показати якнайкращі результати.

Найзахоплюючим стало головне конкурсне завдання – звалювання дерев. Адже це найскладніше змагання, що оцінюється найбільшою кількістю балів. Необхідно спиляти сосну і спрямувати її падіння так, щоб вона опинилася між двох стовпців. Глядачі з напругою спостерігали за тим, куди впаде кожне зваляне дерево. Адже шанси на перемогу в обласному конкурсі мали всі учасники. 

За допомогою остаточного підрахунку балів, найкращим вальником лісу став Юрій Агафонов з ДП «Миргородський лісгосп». Почесне друге місце дісталося Віктору Тимошенко з ДП «Пирятинський лісгосп». Третє місце зайняв призер минулорічних змагань, спеціаліст з ДП «Лубенський лісгосп» Сергій Глушко.

Усі учасники конкурсу були нагородженні цінними подарунками від Полтавської обласної організації Товариства лісівників та від спонсора змагання представників шведської компанії «Husqvarna», що є лідером у виробництві бензопил, газонокосарок і садового обладнання, а також інструментів для будівельної промисловості. Окрім переможців, сувенірну продукцію від спонсорів отримали й усі глядачі.

Полтава.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі