17:00, 6 липня 2017 р.
Саботаж в Горішніх Плавнях: коли Луценко візьметься за "комсомольців" Жеваги
3 липня 2017 року, всупереч чинному законодавству, міська влада Горішніх Плавнів на Полтавщині відновила пошкоджену стелу зі старою комуністичною назвою міста - "Комсомольськ".
Ніяких підстав для цього антидержавного кроку не було, окрім особистих амбіцій мера Дмитра Бикова, який обіцяв своїм виборцям, а це переважно люди похилого віку, які в шестидесяті роки минулого століття збудували це місто, зберегти первісну назву.
Від самого початку процесу декомунізації в Україні, коли стало відомо про можливе перейменування Комсомольська, місцева влада на чолі з мером Дмитром Биковим всіляко чинила супротив цьому. Спочатку вони повністю ігнорували процес, сподіваючись, що "пронесе".
Саме в цей період можна було провести громадські обговорення і самій місцевій громаді визначитися з новою назвою міста. Але відведений час сплив, а рішення не було ухвалене. Биков переконував усіх, що місто може залишити стару назву, і стояв на заваді обговорення нової.
Тоді 19 травня 2016 року Верховна Рада України, за поданням Українського інституту Національної пам'яті, ухвалила рішення про перейменування Комсомольська в Горішні Плавні (топонім козацького поселення на берегах Дніпра в центральній Україні, що розташовувалося поблизу сучасного міста), яке набрало чинності 3 червня. У той же день Дмитро Биков підписав позов до Вищого адміністративного суду України про визнання постанови №4085 в частині перейменування Комсомольська недійсною.
Дмитро Биков також скликав громадські слухання з метою перейменувати тепер вже Горішні Плавні. В результаті таємного голосування, у якому взяли участь 725 мешканців міста, більшість підтримала назву Святомиколаївськ.
20 травня 2016 року на сайті Верховної Ради було опубліковано проект постанови №4085-П, в якому нардеп Сергій Каплін запропонував скасувати рішення Верховної Ради України від 19 травня 2016 про прийняття за основу та в цілому проекту постанови про перейменування окремих населених пунктів і районів (реєстраційний № 4085 від 19.04.2016 доопрацьований).
Але парламент не підтримав скасування свого рішення про перейменування м. Комсомольськ Полтавської області в Горішні Плавні. За нього проголосували всього 20 народних депутатів з 226 мінімально необхідних. Назва Горішні Плавні залишилася чинною.
8 вересня 2016 року у Вищому адміністративному суді розпочався розгляд позову міської ради Горішніх Плавнів, яка вимагала визнання незаконною та скасування постанови Верховної Ради України "Про перейменування окремих населених пунктів і районів".
Але і Вищий адмінсуд України відмовився повертати Горішнім Плавням стару назву - Комсомольськ.
Отримавши поразку на цьому важливому для Бикова політичному напрямку, меру залишився тільки шлях дрібного саботажу рішень центральної влади України.
В той час коли самі жителі запропонували встановити на в'їзді до міста новий напис "Горішні Плавні", на кшталт голівудського, міська влада не поспішала прибирати стару стелу з написом "Комсомольськ".
19 травня 2017 року, в річницю перейменування міста, невідомі пошкодили напис, відбивши букви "М" і "С". Поліція так і не знайшла "зловмисників".
Замість того, щоб остаточно демонтувати пошкоджену стелу з комуністичною назвою, міська влада ухвалила скандальне рішення про її відновлення. Для цього з міського бюджету комунальному підприємству Горішньоплавнівської міськради КП "СпецЕко" було виділено 8 000 грн.
Вже 3 липня напис на стелі знову був відновлений. Це спричинило хвилю протестів серед українських патріотів.
Український інститут національної пам'яті (УІНП) звернувся до правоохоронних структур з проханням порушити кримінальне провадження за ст. 4361 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та притягти винних осіб до відповідальності.
Відповідно до цієї статті винним загрожує обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, караються позбавленням волі на строк до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Варто також зазначити, що фактичним "господарем" Горішніх Плавнів, без якого місцевою владою не ухвалюється жодне важливе рішенння, є український олігарх, нардеп Костянтин Жеваго. Він є власником підприємства "Полтавський ГЗК" - найбільшого платника податків до місцевого бюджету та основного роботодавця в місті. Мер Дмитро Биков до початку роботи в органах виконавчої влади Горішніх Плавнів обіймав посаду заступника гендиректора цього підприємства. Тож навряд чи він вступив би у протистояння з центральною владою не заручившись підтримкою Жеваго.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...