08:44, 28 червня 2017 р.
Понад 24 гектарів полтавського лісу постраждали від вогню
Станом на сьогодні в лісах підвідомчих підприємств Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства зафіксували та ліквідували 38 лісових пожеж.
Площа лісів, пройдена пожежами, склала 24,5 га, повідомили в Полтавській ОДА.
Найбільше пожеж було у Кременчуцькому лісгоспі — 16 га або 2/3 від загальної кількості. Середня площа пожеж у кожному районі є однаковою.
Але кількість знову найбільша в Кременчуцькому: 15 (або 40% від усіх пожеж в області).
Минулого року завдяки погоднім умовам в цей же час зафіксували всього 2 пожежі.
Охорону лісів від цього лиха організовують згідно розпорядження голови Полтавської ОДА від 12.03.2016 року № 102 «Про заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж та дотримання вимог правил пожежної безпеки в лісах області на 2016-2020 роки».
Для цього склали план заходів для попередження лісових пожеж.
Начальник Полтавського обласного Управління лісового та мисливського господарства Юрій Тараненко розповідає, що на випадки великих лісових пожеж в кожному районі затвердили мобілізаційні плани: — Уточнили кількість засобів для гасіння пожеж, допрацювали інструкції по взаємодії підрозділів та порядок взаємного інформування. Лісники проводять спільні навчання з підрозділами ДСНС, на яких відпрацьовують навики гасіння лісових пожеж. Щоб контролювати пожежну ситуацію, в лісових масивах працює 18 систем відеонагляду. Щоб виявляти порушників працівники лісгоспів патрулюють території. Державна лісова охорона щодня перевіряє ліси за визначеними маршрутам. Їм допомагають 8 рейдових бригад. Окрім державної лісової охорони до бригад залучаються працівники поліції, ДСНС, працівники екологічних служб та ЗМІ. Всього з початку року співробітники управління провели 595 рейдів. За грубі порушення правил поводження з вогнем в лісі притягнули до адміністративної відповідальності трьох порушників у Лубенському лісгоспі. Їх оштрафували на 370 грн. Зазвичай лісівники не штрафують, а бесідують з відпочиваючими та роздають листівки з правилами пожежної безпеки в лісі. В період високої пожежної небезпеки тимчасово забороняється відвідувати ліси. В таких випадках лісова охорона просить покинути територію лісового фонду. У лісгоспах працюють вісім спеціалізованих лісових пожежних станцій. На них є 36 пожежних автомобілів, дев’ять пожежних модулів, три катери, трактори з пожежним обладнанням та пожежний інвентар. Додатково облаштовано 56 місць для забору води. Для попередження пожеж в лісах облаштовують перешкоди для вогню: мінералізовані смуги, протипожежні розриви та підрізають гілки. Розриви — це спеціально створені просіки, що зупиняють верхові пожежі. Щоб низові пожежі не переходили наверх, до крон, в молодих хвойних лісах та на зліссях підрізають гілки. Цього року обрізали гілля на площі 5 гектарів. Мінералізовані смуги — це ділянки біля лісу, які переорюють, щоб полум’я не поширилось далі. Цього року створили 1 600 кілометрів нових мінералізованих смуг. І поновили 13,3 тисячі кілометрів тих, що вже існують. Довідка: За минулий тиждень виявлено і ліквідовано 5 загорань в лісових масивах. Причинами пожеж у 98% являється людський фактор (необережне поводження з вогнем). Штраф за порушення правил пожежної безпеки становить 85-255 грн., а також відшкодування завданої шкоди.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
09:40, 29 вересня
21:58, 26 вересня
09:40, 29 вересня
live comments feed...