• Головна
  • Полтавські пам'ятники архітектури втратили статус національних
16:54, 24 червня 2017 р.

Полтавські пам'ятники архітектури втратили статус національних

Кадетскій корпус, будівля колишнього Дворянського зібрання (ансамбль Круглої площі) і навіть Полтавський обласний краєзнавчий музей, внесений до тимчасового реєстру пам'яток ЮНЕСКО, - більше не пам'ятки національного значення.

Таке рішення прийняли в Міністерстві культури України. Тепер до Державного реєстру вони занесені як пам'ятки місцевого значення.

"Всі рішення по цим пам'ятників тепер може приймати міська влада. Чим це може закінчитися в полтавському випадку - зрозуміло. Варто тільки згадати про прибудову до колишнього кінотеатру ім. Котляревського, про те, як уже багато років руйнується Кадетський корпус. Ми не можемо допустити втрату унікальних пам'яток архітектури та історії, аналогічних яким немає ніде в Україні", - говорить архітектор Ірина Особик.

Хто ініціював розгляд в Мінкульті, і що стало його причиною - поки невідомо. Зараз ці зміни аналізують полтавські архітектори. Активісти ж звернулися до депутатської комісії з питань освіти і культури при облраді, щоб створити робочу групу для збереження пам'яток архітектури. Також вимагають призупинити дію міністерського наказу, поки ситуація не проясниться.

Нагадаємо, вчора незаконну прибудову до будівлі Дворянського зібрання активісти замуровали та оточили колючим дротом.

#Кадетський_корпус #краєзнавчий_музей #Полтава #пам'ятки_архітектури
Оголошення
live comments feed...